Умовно-знімне протезування

Вартість протезування в РЦСІ

Консультація
100 грн.
Знімні протези
от 2000 грн.

Даний тип є альтернативою незнімних мостових протезів. Це досить практична альтернатива в разі втрати 1-го, декількох зубів або повного випадання зубів. Якщо своєчасно не встановити відсутній зуб (зуби), то відбувається спотворення зубного ряду, можливий нахил зубів у бік просвіту, а так само висування в бік антагоніста. Подібні деформації можуть ускладнити протезування зубів. Такі дефекти в значній мірі впливають на прикус, дикцію і призводять до розвитку найрізноманітніших захворювань. Якщо відбувається поступове випадання великої кількості зубів, то часто відбуваються зміни рис обличчя. Зсув зубів, зміна прикусу призводять до порушень у функції щелепно-лицьового суглоба. Саме тому необхідно своєчасне протезування. Давайте розберемося в особливостях умовно-знімних протезів.

Переваги, види установки умовно-знімних (бюгельних) конструкцій

Бюгельні протези застосовуються сьогодні практично в кожному випадку часткової втрати зубів. Їх ефективність в порівнянні з іншими видами протезування виражена в комфортності носіння такого зубного протеза і зручному прийомі їжі. Крім цього, вони надійні і мають довгий термін служби. Головна відмінність бюгельного типу протеза від пластмасового – литий металевий каркас. На цей каркас фіксуються пластмасовий базис і штучні зуби. Наявність металевого каркаса дозволяє істотно знизити обсяг і товщину базису з пластмаси, на який кріпляться штучні зуби. Дані механізми популярні через надійності кріплення. Дуга може чітко зафіксувати і ефективно утримувати всі компоненти, адекватно розподіляючи навантаження. При протезуванні передніх зубів ці відмінності особливо відчутні.

Бюгельне протезування отримало визнання серед пацієнтів з таких причин:

 • Тривалий термін служби. Наші пацієнти користуються такими протезами протягом 15 років, а це досить тривалий термін для знімного протезування в цілому. Для порівняння термін служби пластмасових протезів становить всього лише 2,5 року. Це відбувається через атрофії (убутку) тканини, і форма ясна перестає відповідати формі протеза. Виникає біль, погіршується фіксація та ін. Під бюгельнимі протезами тканини ясен і кісткова тканина атрофуються набагато повільніше завдяки адекватному розподілу навантаження на опорні зуби і слизову оболонку.
 • Зручність носіння. Замість масивного базису з пластмаси на верхній щелепі присутній тільки тонка металева дуга, що не закриває протезним базисом передній відділ неба, від якого залежать смакові відчуття пацієнта і його дикція. Та ж тонка дуга на нижній щелепі надає мови свободу, зменшуючи порушення дикції і зводячи нанівець ризик випадання всього протеза через рухів, що здійснюються мовою.
 • Міцність і надійність. Основою бюгельного протеза є литий металевий каркас, тому ймовірність поломки протеза надзвичайно мала.

Установка таких систем здійснюється різними методами:

 • до опорних зубів за допомогою металевих лапок;
 • за допомогою мікрозамках (МК-1);
 • на телескопічних коронках.

Кріплення металевими лапками або кламмерами. В цьому випадку металеві лапки дуже щільно охоплюють опорний зуб. З їх допомогою протез надійно тримається на щелепи і при жуванні передає навантаження на зуби. Кламмери найчастіше відливають разом з каркасом, тому така конструкція міцна і довговічна. Кламмери підбираються індивідуально відповідно до розмірів і формами зубів.

Таким чином, бюгельні протези на кламмерах – відмінний варіант зубного протезування, що має лише один недолік – невисока естетичність. При посмішці в роті можуть бути помітні металеві гачки.

Замкова система більш естетична. Тут все заховано всередині самого Бюгель. Даний вид протезування використовують при пародонтиту, так як він має ефект шинування. Мікрозамкових системи МК-1 користуються особливою популярністю. Унікальна система МК-1, що застосовується в нашій клініці, непомітна для оточуючих. Цей тип бюгельних зубних протезів не має металевих гачків. Бюгельні протези на замках мають міцну легку мостовидной конструкцію, яка при жуванні передає частину тиску на опорні зуби. Щоб захистити і посилити опорні зуби, їх попередньо закривають металокерамічними коронками, куди впроваджується половина замку, а друга його половина розташовується на опорних зубах. При установці протеза замок замикається. Нерухомість забезпечує дугоподібний каркас з металу, на який кріпляться зуби. Весь механізм прихований усередині Бюгель. Сам замок МК-1 (аттачмен) відкривається за допомогою спеціального ключа. Залежно від того, де розташовується МК-1, аттачмени бувають кулястими, внутрішньокоронкове, штанговими, рінельнимі, внекоронковимі, ​​рейковими і у вигляді кореневих штифтів. Найпопулярнішими є кулясті замки. Закріплення відбувається за рахунок охоплення матрицею кульки, після чого слід защелкивание.

Телескопічний кріплення складається з незнімної і знімною конструкції. Незнімна частина нагадує наперсток, закріплений на опорному зубі. Кріплення відбувається за допомогою цементного складу або імплантату. Знімний механізм є протезом з вмонтованою металлокерамической коронкою. Фіксація протеза здійснюється за рахунок того, що знімні частини телескопічних коронок щільно одягаються на незнімні.

Конкретніше про бюгельних протезах на імплантатах. Необхідно ввести імплант, який буде виконувати функцію кореня. Як матеріал для виготовлення використовують тільки біосовметімие матеріали (титановий і цирконієвий сплав). Після імплантації стержня проводять установку абатментів, знімають зліпки, виготовляють сам протез, роблять примірку і коригування, а після цього встановлюють штучний зуб.

Існує два види кріплення до імплантам: кулясте і балкове. Балочная конструкція призначена для кріплення протеза, який заміщає весь зубний ряд. Всі встановлені і рівномірно розподілені по щелепі імпланти з’єднуються між собою металевою балкою, яка є основою для кріплення протеза. Усередині протеза встановлена ​​друга частина кріплення, яка представляє собою половину труби – вона надівається на круглу балку, замок замикається, забезпечуючи надійну фіксацію протеза в порожнині рота.

Шаровидне кріплення – менш надійний варіант, при якому на імплант встановлюється металевий абатмена (сполучна ланка між имплантом і коронкою), на абатмена встановлюється спеціальне кругле кулясте кріплення, яке вставляється в округлу порожнину в коронці. Потім конструкція скріплюється (нагадує кнопки-застібки на одязі).

Основні переваги даних конструкцій:

 • довговічність. Заміна не буде потрібно кілька років;
 • відсутність деформації зубного ряду;
 • повноцінне збереження жувальної функції;
 • естетичність. Немає додаткових елементів, які помітно виділяються на загальному тлі;
 • правильний розподіл навантаження. Завдяки цьому конструкція стійка до зносу;
 • відсутність расцементіровка;
 • хороша фіксація протеза;
 • збереження гарної дикції;
 • простота зняття;
 • зручне очищення. Немає необхідності в додатковій гігієни самої конструкції;
 • комфорт.

Умовно-знімні протези дозволяють повністю відновити жувальну функцію і почати сміливо посміхатися.

Показання та протипоказання до установки умовно-знімного протезу

Раціональним вважається застосування даних конструкцій при відсутності одного або декількох зубів в ряду. Їх встановлюють як тимчасовий захід при відновленні зубного ряду. Такий варіант застосовується навіть при повній відсутності зубів або при випаданні опорних.

Не рекомендується установка в разі:

 • наявність запальних процесів в ротовій порожнині;
 • загострення хронічних захворювань;
 • психічних захворювань;
 • алергії на матеріал конструкції;
 • прийому протипухлинних препаратів;
 • променевої терапії.

Після вирішення перерахованих вище проблем можлива установка самої конструкції.

Гігієна і правильний догляд за умовно-знімними конструкціями

Догляд за даним видом протеза дуже простий. Тут не потрібно дорогих засобів і спеціальних розчинів. Для очищення досить звичайних гігієнічних процедур двічі на день після їди. При виборі засоби догляду краще зупинити увагу на тих, які виконують знезаражувальні дію. В особливій очищення потребують місця зіткнення зубів з протезом. Їх чистити необхідно більш ретельно.

Бажано використовувати зубну нитку, а після кожного прийому їжі полоскати ротову порожнину. Для цього можна використовувати спеціальні засоби для споліскування або звичайну воду. Кожні шість місяців слід відвідувати стоматолога. Спеціаліст простежить за станом Ваших зубів і, при необхідності, зробить професійну чистку і корекцію протеза.

Клініка «РЦСІ» пропонує якісну установку умовно-знімних протезів. Кращі фахівці з великим досвідом роботи готові надати першокласні послуги протезування. Сучасне обладнання власної зуботехнічної лабораторії дозволяє якісно і в мінімальні терміни виготовляти конструкції максимально наближені до природних зубів. При цьому враховуються всі побажання пацієнта і анатомічні особливості ротової порожнини.

Також в стомалологіческом центрі РЦСІ широко розвинена імплантація зубів в Харкові.

Популярні послуги

Записатись на прийом

Заповніть форму нижче, і ми зв'яжемося з Вами в робочий час.

  Submit your review
  1
  2
  3
  4
  5
  Submit
       
  Cancel

  Create your own review

  РЦСИ - Республиканский центр стоматологической имплантации
  Average rating:  
   0 reviews