Дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба

Ціни на лікування СНЩС в РЦСІ Харків

Консультація по м'язово-суглобової дисфункції СНЩС
200 грн.

Етіологія і патогенез. Основні теорії виникнення дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба (СНЩС):

 • оклюзійно-артикуляційна теорія – основною причиною розвитку захворювання є функціональні порушення жувального апарату, які прямо або побічно зв’язуються з втратою зубів, їх підвищеної стертості, а також з зубощелепними аномаліями і т.д. (В результаті чого виникає зменшення альвеолярної висоти).
 • міогенна теорія – провідна роль у патогенезі захворювань СНЩС відводиться, насамперед, жувальних м’язів: суглоб, щелепи і зуби є пасивними органами, вони виконують те, що їм диктують м’язи, дисфункція яких; в більшості випадків дисфункція СНЩС обумовлена ​​різним ступенем зміщення суглобового диска вперед по відношенню до голівки нижньої щелепи під впливом спастичного скорочення латерального крилоподібного м’яза або травми, в результаті порушується координація рухів суглобового диска і головки нижньої щелепи, що призводить до виникнення симптомів дисфункції СНЩС.

Існує точка зору, яка виникнення дисфункції (больовий) СНЩС пов’язує не з оклюзійними, просторовими і м’язовими порушень, а з психічними травмами і патохарактерологіческім особливостям особистості хворих. Ймовірна така патохарактерологіческіх ланцюжок: хронічний стрес, парафункція жувальних м’язів (м’язовий спазм, бруксизм, бруксоманія), дисфункція жувальної мускулатури, дисфункція СНЩС.

У 1979 році на 6-му щорічному семінарі, присвяченому дослідженням СНЩС (Чикаго, США) був прийнятий термін «внутрішні порушення СНЩС», який позначає локалізований механічний дефект (як вправляється, так і не вправляється зміщення суглобового диска), який порушує плавну роботу суглоба .

Симптоми дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба

Дізнатися варто Вам турбуватися з приводу такої проблеми Вам допоможуть відповіді на ці прості запитання:

 1. Чи відчуваєте Ви утруднення при жуванні?
 2. Чи відчуваєте Ви болі в СНЩС?
 3. Чи виникає у Вас відчуття клацання при відкритті та закритті рота?
 4. Чи відчуваєте Ви обмеження при відкриванні рота?
 5. Чи виникають у Вас болі в ділянці обличчя?

Ви виявили у себе два і більше симптому захворювання?
Негайно зверніться за консультацією до досвідченого фахівця!
Запишіться на прийом по телефону: (057) 719-46-96, (057) 702-14-07, (057) 752-44-20
Адже будь-яке захворювання легше попередити або провести успішне лікування на початковій стадії!

Оскільки причини виникнення захворювань СНЩС вельми різноманітні, необхідно враховувати всі можливі у пацієнта хвороботворні чинники (в тому числі: травма СНЩС; інфекції – скарлатина, кір, дифтерія, грип, тиф і ін .; ендокринні порушення, хронічний емоційний стрес і т.д. )

Вважається, що різні синдроми больової дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба, як правило, протікають без органічних уражень елементів зчленування. Однак Ю.А. Петросов, В.Н. Трезубов і співавт. (2003) виявили морфологічні зміни елементів суглоба – зміни кісткової структури переднього відділу головки нижньої щелепи, які свідчать про функціональну перевантаження суглоба.

Клініка. Дисфункція СНЩС може проявлятися болем в привушної області, дзвоном у вухах, зниженням слуху, запамороченням, головним болем, відчуттям печіння в мові, болем при жуванні, болем у м’язах і обмеженням руху нижньої щелепи, болем при відкриванні та закриванні рота, болем при пальпації привушної області та / або зовнішнього слухового проходу, іррадіацією болю в подвисочную або в підочноямкову області, клацанням і крепітацією в суглобі (СНЩС), обмеженням відкривання порожнини рота; підвивихи нижньої щелепи; згідно Ю.А. Петросову при дисфункції СНЩС можуть мати місце наступні синдроми: нейромускулярного, оклюзійно-артикуляційний; звичного вивиху суглобів.

Причини розвитку дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба

 • різні нервові роздратування, стреси;
 • артрити, артрози та інші захворювання суглоба;
 • травми СНЩС;
 • неправильний прикус;
 • бруксизм (скрегіт зубами уві сні внаслідок гіпертонусу жувальної мускулатури);
 • некоректне лікування: неправильна постановка пломби, невірний підбір зубного протеза;
 • надмірні навантаження при заняттях атлетичними видами спорту.

Симптоми дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба

 • болю в області СНЩС;
 • ниючий біль в області вуха;
 • обмеження рухливості суглоба;
 • клацання або скрегіт при відкриванні рота або жуванні;
 • болю і напруження в м’язах голови і шиї, виникнення ущільнень по ходу м’язів, хворобливих при натисненні;
 • головний біль (пов’язана з постійною напругою м’язів, що утримують нижню щелепу).

Ефективне лікування дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба

Діагностика. При діагностиці дисфункції суглоба зараз використовують клінічне обстеження, дані інструментального обстеження, вивчають окклюзию, результати рентгенографії, в тому числі і комп’ютерної томографії; за допомогою методів графічної реєстрації (внутрішньо-і позаротові) оцінюють рух нижньої щелепи; за допомогою спектроаудіометріі оцінюють (кількісно і якісно) акустичні шуми (звуки суглоба) з одночасною їх записом на осцилограф; для дослідження функції нейромоторного апарату і оцінки координації роботи жувальних м’язів використовують електроміографію (ЕМГ); магнітно-резонансна томографія (МРТ) дає можливість отримати високоякісні зображення суглобового диска, зв’язок, м’язів, кісткових елементів на одному знімку, що значно підвищує можливості діагностики порушень скронево-нижньощелепного суглоба.

Принципи лікування. Лікування дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба має бути комплексним, що враховує етіологію, патогенез, стадію захворювання, індивідуальні особливості його перебігу і стану самого хворого. Деякі автори вказують на необхідність проведення психотерапії перед початком лікування. Одним з важливих елементів лікування захворювань СНЩС є методика функціонального розслаблення. Зокрема, при підвищеному тонусі жувальної мускулатури застосовується метод біологічно адаптивної зворотного зв’язку, що полягає в тому, що посилені біопотенціали власне жувальних м’язів подаються на головний телефон або відповіддю є розряд струму, спрямований на напружену м’яз; за допомогою звукового сигналу хворі за навчальною програмою регулюють стан тонусу жувальної мускулатури (цей метод через технічну недосконалість не отримав широкого застосування в практиці). Також існує методика функціональної миорелаксации жувальних м’язів за допомогою «відеокомп’ютерного аутотренінгу з біологічно адаптивної зворотним зв’язком». Зняттю напруги і спазму жувальної мускулатури сприяє аутогенне тренування. При скаргах на сильний біль і різке обмеження рухливості нижньої щелепи доцільно застосовувати місцеву анестезію і блокаду курковий зон. Позитивний результат при синдромі дисфункції СНЩС може бути отриманий за допомогою фізіотерапії. Медикаментозне лікування спрямоване на зняття спазму, болю в жувальних м’язах і суглобі, усунення порушень емоційної рівноваги. З цією метою застосовують ненаркотичні анальгетики, транквілізатори, міорелаксанти, ноотропні та ін. Препарати. У число спеціальних стоматологічних лікувальних заходів входять корекція оклюзії і використання ортопедичних конструкцій для нормалізації прикусу і оклюзійних порушень (шини, капи, накусочной пластинки і т.д.).

У нашому ценрі також проводять комп’ютерну томографію на сучасному обладнанні.

Популярні послуги

Записатися на прийом

Заповніть форму нижче, і ми зв'яжемося з Вами в робочий час.

  Submit your review
  1
  2
  3
  4
  5
  Submit
       
  Cancel

  Create your own review

  РЦСИ - Республиканский центр стоматологической имплантации
  Average rating:  
   0 reviews