Нейром’язова стоматологія або діагностика і лікування дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба

Нейром’язова стоматологія або діагностика і лікування дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба

Скронево-нижньощелепний суглоб (СНЩС) – один з найскладніших суглобів в тілі людини, що відповідає не тільки за вільний рух нижньої щелепи, процес пережовування їжі, а й за мімічні рухи обличчя, якість мовлення, і т.д. Різноманітні причини можуть спровокувати розвиток дисфункції СНЩС, яка в свою чергу призводить до його запалення, пошкодження, хворобливості і інших розладів. Іншими словами дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба означає, що суглоб, що з’єднує верхню і нижню щелепи, функціонує неправильно.

Нейром’язова (функціональна) стоматологія дозволяє досягати оптимального естетичного результату, відновлює правильні взаємовідносини між зубами верхньої та нижньої щелепи, що визначають правильне положення і функціонування зубів, м’язів і суглобів. Тобто при лікуванні враховується стан зубощелепної системи в цілому.

Розглянемо найпоширеніші причини, що сприяють розвитку даного захворювання:

 • неправильний прикус;Нейромышечная стоматология или диагностика и лечение дисфункции височно-нижнечелюстного сустава
 • бруксизм (скрегіт зубами уві сні, що приводить до перевантаження суглоба);
 • тривала відсутність жувальних зубів;
 • підвищена стертість зубів, неправильно поставлена пломба при терапевтичному лікуванні;
 • некоректне протезування (наприклад, неправильний підбір зубного протеза);
 • спазматичні скорочення крилоподібного м’яза (призводять до порушення координації рухів суглобового диска);
 • травми СНЩС;
 • артрит, артроз і інші захворювання суглоба;
 • інфекції (скарлатина, кір, дифтерія, грип та ін.)
 • ендокринні порушення;
 • хронічний емоційний стрес.

Крім цього, існує точка зору, згідно з якою дисфункція СНЩС виникає через психологічні і психічних травм. Виникає бруксизм, що провокує і стирання зубів, і перевантаження суглоба, і спазматичні скорочення м’язів.

Негайно варто звернутися до фахівця, якщо помічаєте у себе такі симптоми:

 • болючість при відкриванні рота;
 • хворобливість в області СНЩС, вуха, шиї, голови;
 • обмежена амплітуда рухливості суглоба;
 • клацання, тріск або скрегіт при відкриванні рота або жуванні;
 • регулярні головні болі;
 • набряклість з одного боку особи.

Діагностика захворювань СНЩС

По перше, варто звернути увагу надає чи клініка або лікар-стоматолог кваліфіковану допомогу в лікуванні дисфункції СНЩС. Цей термін використовується відносно недавно, і обмежене коло докторів професійно підходять до усунення патології.

По-друге, крім класичного огляду проводять додаткові апаратні дослідження.

На сьогоднішній день це комп’ютерна томографія, що дозволяє отримати зображення в трьох площинах, крім цього проводиться вимір і об’ємна реконструкція суглобових елементів. Рідше – магнітно-резонансну томографію (візуалізує суглобовоїдиск, зв’язки, м’язи, кісткові елементи). Ще одним діагностичним методом є артрофонографія. Наша стоматологічна клініка успішно застосовує цей недорогий, але дуже інформативний метод для виявлення в суглобі відповідного шуму, хрускоту, клацання, морфологічних порушень, шляхом аналізу звукових явищ.

Після постановки діагнозу і виявлення етіології (виникнення) подібної проблеми лікарем призначається комплексне лікування.

В арсенале специалистов нашей клиники накопилось достаточное количество методов лечения синдрома дисфункции ВНЧС (мышечно-суставной дисфункции), которые запатентованы и проверены временем. Так, нашими специалистами разработаны методики, физиотерапевтический аппарат для миографии и специальное программное обеспечение для лечения ДВНЧС.

Лечение дисфункции ВНЧС должно быть комплексным, учитывающим этиологию, патогенез, стадию заболевания, индивидуальные особенности его течения и состояния пациента.

Медикаментозне лікування. Застосування анальгетиків, міорелаксантів направлено на зняття болю в суглоб, спазму в жувальних м’язах, стабілізації емоційного стану.

Корекція оклюзії, протезування, стоматологічна імплантація. Для нормалізації прикусу або оклюзії (взаємовідношення зубів, жувальної мускулатури і скронево-нижньощелепних суглобів) використовуються ортопедичні конструкції – капи, шини, накусочной пластинки і т.д. Нерідкі випадки, коли ситуація поліпшується за допомогою відновлення зубного ряду: протезування або дентальної імплантації. Постреабілітаціонной спостереження таких пацієнтів протягом 7 років довело свою ефективність і пролонгований ефект.

Фізіотерапевтичне лікування. При спазмування м’язів або різниці в тонусі м’язів правого і лівого скронево-нижньощелепного суглоба проводиться миорелаксация. Міомонотор є електронний прилад, який посилає слабкі електричні імпульси до м’язів голови, шиї і плечового пояса, які викликають скорочення м’язів. В результаті такої стимуляції м’язи поступово розслабляються. Як ми вже говорили запатентовані методики дозволяють досягти чудових результатів, в ході чого усуваються больові симптоми, поліпшуються функціональні характеристики, стають менш вираженими клацання, хрускіт, обмеження рухливості, а потім і повне їх зникнення.

Головний лікар стоматологічної клініки «РЦСІ», к.м.н., доцент Боян Аркадій Максимович уже протягом багатьох років займається лікуванням дисфункції скронево-нижньощелепного суглоба. Виходячи з причини, що викликала патологію, Вам підберуть відповідний вид терапії: корекція прикусу, корекція оклюзії і використання ортопедичних конструкцій для нормалізації прикусу, фізіотерапія, медикаментозне лікування та ін. В результаті правильного лікування зникнуть такі неприємні симптоми і Ви зможете повноцінно насолоджуватися життям!

Оставить коментарий