Догляд за молочними зубами

Уход за молочными зубами

Догляд за молочними зубами

Молочні зуби покриті більш крихкою і тонкою емаллю, на відміну від корінних, тому і передбачають особливий догляд. З перших місяців появи зубів, батьки малюка повинні доглядати за ними відповідним чином.

У більш усвідомленому віці, маляті варто купити спеціальну дитячу зубну щітку і пасту, прівчаючі до того, як правильно чістіті зубки, щоб це увійшло йому в звичку.

Основні поради по догляду за молочними зубами

Якою буде посмішка дитини в майбутньому, залежить саме від батьків. Саме на них з перших місяців життя малюка, лежить відповідальність про здоров’я зубів свого чада. Правильний догляд забезпечить не тільки здоров’я молочних зубів, але гармонійну основу для розвитку зачатків постійних. Отже, основні правила, які допоможуть зберегти молочні зуби у дітей.

  • Починати доглядати за дитячими зубами слід ще в ранньому віці. Уже в 7-8 місяців, коли у малюка з’явилися перші зубки, рекомендується починати чистити їх спеціальною зубною щіткою з силікону, яка зручно одягається на палець мами і акуратно очищає маленький зубок від нальоту.
    Як тільки малюкові виповнитися 1-1,5 року, варто починати привчати його самостійно чистити зуби. Спочатку для малюка це буде весела гра, але з часом це увійде для нього в звичку, і він буде чистити зубки постійно.
  • При найменших ознаках ураження дитячих зубів карієсом, варто звернутися до стоматолога і прибрати уражену область, щоб каріозні мікроорганізми не продовжували вражати здорові різці.
  • Необхідно відповідально підійти до покупки зубної щітки для малюка. Зверніть увагу, щоб вона була досить м’якою, що не травмувала ясна, і при цьому добре очищала різці від нальоту.
  • Навчіть правильно чистити зуби свого малюка. Для цього, йому потрібно показати самі основні рухи, які використовуються при чищенні зубів. В ідеалі, щоб це зробив лікар-стоматолог.
  • Ще одним важливим пунктом в догляді за ротовою порожниною, виступає тривалість чистки. Вона повинна становити не менше 2-х хвилин. Для того, щоб дитина звикла чистити зуби протягом цього часу, можна купити йому спеціальний пісочний годинник, за якими він буде орієнтуватися, скільки по часу йому необхідно чистити зубки.

Продукти, які корисні для формування міцної і здорової посмішки

Уход за молочными зубами

Однією з особливостей по догляду за зубами дітей виступає насичення дитячого організму корисними мікроелементами і вітамінами, які сприяють здоровому росту і розвитку зубів. Найважливішим елементом для розвитку різців є кальцій. Велике його кількість перебувати в кисломолочних продуктах, смородині, черешні. Варто враховувати, що кальцій не засвоюється в організмі без вітаміну Д. Джерелом же цього вітаміну, виступають масло і яєчний жовток.

Крім того, для збереження дитячої посмішки, варто максимально прибрати з раціону дитини солодощі і водневмісткої їжу. Именно эти продукты провоцируют развитие бактерий в ротовой полости, результатом чего выступает кариес.

Ухаживайте за зубками своего ребенка, и научите своего малыша уделять внимание собственной улыбке, и кабинет стоматолога Вам придется посещать только в профилактических целях.

Оставить коментарий