Протезування зубів в ортопедичної стоматології

ортопедия

Протезування зубів в ортопедичної стоматології

Протезування зубів – великий розділ стоматології, напрямком діяльності якого є усунення різних пошкоджень цілісності і функціональності зубочелюстного апарату за допомогою протезування.

Два основні методи лікування в ортопедичної стоматології

  • Відновлення зуба – способ протезування, Який має на увазі Заповнення дефекту в зубі різнімі Ортопедичність конструкціямі (вкладками, штифтами и т.д.), таким чином відбувається реставрація зубів;
  • протезування зубів – це відновлення повністю втраченого одного або декількох зубів.

Типи конструкцій зубних протезів

  • знімні протези – застосовується у разі повної або часткової відсутності зубів. До них відносять: повністю знімні протези, частково знімні, бюгельні і ін. Всі ці конструкції не мають постійної фіксації. Маючи еластичну основу вони присмоктуються до ясенного краю або фіксуються в порожнині рота за допомогою спеціальних гачків (кламерів);
  • незнімні протези – зубні протези для постійного носіння. Це коронки і мости, тобто протези, які фіксуються на опорних зубах постійно;
  • умовно знімні протези – ортопедичні прилади, що включають елементи знімного і незнімного протезування. Дані протези фіксуються до опорних зубів за допомогою мікрозамках.

Також ортопедична стоматологія може виконувати функцію естетичної корекції зовнішності пацієнтів. Тобто з її допомогою можна змінювати колір, розмір, форму і положення зубів.

Як вибрати тип протезування в ортопедії ?

ортопедияПідбір типу протезування зубів здійснюється лікарем – ортопедом в суто індивідуальному порядку. Залежно від стану порожнини рота і організму в цілому, особливостей прояву захворювання, кожному пацієнтові підбирається найбільш підходящий вид протезування.

Варіанти протезування зубів можуть відрізнятися не тільки за своєю конструкцією. Існує безліч різних матеріалів для їх виготовлення, які зможуть задовольнити кожного пацієнта, як за ціною, так і за якістю. Це і пластмаса, і метал, і кераміка, і металокераміка, акрил, нейлон – для виготовлення знімних протезів та ін.

Ортопедична стоматологія розвивається досить стрімко. Застосування нових технологій спільно з сучасними матеріалами дозволяє домогтися найбільш природного вигляду штучних зубів і максимальної зручності для пацієнтів.

Наявність власної зуботехнічної лабораторії дозволяє значно скоротити терміни по установці будь-яких конструкцій зубних протезів.

Варто зауважити, що наш центр стоматології РЦСІ також спеціалізується на лікуванні пародонтиту.

Оставить коментарий