Чи потрібно лікувати молочні зуби

Чи потрібно лікувати молочні зуби

Дитячі зуби досить вразливі. Емаль, яка їх покриває відрізняється надмірною крихкістю, а наявність на зубної поверхні горбків і западин виступає хорошою основою для розвитку і життєдіяльності мікроорганізмів, що провокують розвиток карієсу.

Небезпека ураження молочних зубів карієсом

Причиною карієсу виступають карієсогенні мікроорганізми, які з’являються від первинної інфекції. Джерелом такої інфекції виступає мама дитини і люди, які безпосередньо доглядають за ним. Не всі дорослі розуміють, яку небезпеку вони завдають малюкові, облизуючи його ложку або соску.

Ще одним відомим фактором, який спричиняє появу карієсу, виступає мала кількість вживання вуглеводів і знижена стійкість різців до ураження карієсом.

Якщо не приділяти належної уваги ротової порожнини свого малюка і пустити на самоплив руйнівні процеси, що відбуваються під впливом карієсу, то зуби дуже швидко руйнуватися, почнуть хворіти і не залишиться жодного іншого виходу, крім як видалити їх.

Занадто рання втрата зубів спричинить за собою неправильне формування щелепи і зачатків корінних зубів, наслідком чого стане неправильний прикус.

Лікування молочних зубів у дітей

Лікувати дитячі зуби досить складно. Сам процес лікування сильно ускладнюється тим, що дитина просто на просто боїться лікаря і не може тримати відкритим рот стільки, скільки це потрібно стоматолога для того, щоб якісно полікувати зуби. Якщо малюка налякати при першому візиті до стоматолога і заподіяти йому біль, то лікувати йому зуби в подальшому буде дуже складно.

Дуже важливо використовувати якісні матеріали, які не тільки позбавлять зуб від дірки, а й будуть насичувати його фтором, кальцієм, додатково ущільнюючи порожнину зуба і перешкоджаючи поширенню карієсу.

Якщо малюк дуже маленький або сильно боїться стоматолога, то замість лікування з залученням бормашини, використовують альтернативний метод, який називається «атравматично реставрація зуба». Але на жаль, подібне лікування не завжди може допомогти.

Чому обов’язково потрібно лікувати молочні зуби

Повністю, молочні зуби змінюватися вже в 13-14 років. За цей період, щелепу дитини зростає і розвивається, формується прикус, і дуже важливо, щоб в цей період все молочні зуби були в наявності і віддалялися тільки в період зміни.3136

Передчасне видалення молочних зубів тягне за собою:

  • складності для пережовування їжі, в результаті чого виникають проблеми з шлунково-кишковим трактом;
  • ускладнення в розвитку мови, так як зуби беруть участь в речеобразования;
  • через несвоєчасне видалення молочних зубів, сусідні можуть почати рухатися, а постійні, в результаті цього, прорізатимуться не на тому, що потрібно, місці;
  • уражений карієсом різець може стати причиною інфікування постійного, який знаходитися під ним.

Саме тому, карієс у дітей обов’язково потрібно, навіть необхідно, лікувати. Виконання такого непростого завдання, стане основою того, що посмішка Вашого малюка буде здоровою і він не буде відчувати страх перед стоматологічним кабінетом в майбутньому.

Оставить коментарий