Трохи про дитячі зубах

Немного о детских зубах

Трохи про дитячі зубах

Молочні зубки малюків закладаються ще в утробі матері на перших тижнях вагітності. У народившегося дитини починають формуватися і корінні зуби. Саме тому, дуже важливо, щоб вагітна жінка харчувалася правильно, і давала зростаючому організму малюка максимальну кількість необхідних мікроелементів.

Коли вести дитину перший раз до стоматолога?

Починати відвідувати стоматологічні кабінети необхідно не тоді, коли зуби почнуть псується і хворіти, а набагато раніше. Перша зустріч з лікарем повинна відбутися, коли дитині виповниться рік – півтора. Справа в тому, що ознаки появи карієсу зустрічаються у дітей навіть в восьмимісячному віці. Причиною тому може стати спадковість, неправильне харчування мами під час вагітності, годування малюка штучними сумішами і відсутність належного догляду за першими зубками малюка.

Карієс у малюків розвивається дуже швидко і безболісно. Головною небезпекою такого явища виступає те, що, коли руйнуються молочні зуби, виникає небезпека ураження зачатків корінних різців. Саме тому дуже важливо регулярно відвідувати стоматолога, і при визначенні починається карієсу тут же вжити заходів.

Немного о детских зубах

Міфи і правда про дитячі зубах

  • «Малятам нема чого чистити зуби – вони розташовані рідко, і їжа між ними не застряє.»
    Справа в тому, що зуби стоять рідко десь до 2-3-х років. Як тільки їх ставати більше, і різці починають щільніше притискатися один до одного з часом, тим більша ймовірність розвитку між ними карієсу. В такому випадку, наліт на емалі потрібно обов’язково знімати щіткою.
  • «Зубна паста шкідлива для малюка, він не може її виплюнути повністю і проковтує певну частину».
    Використання спеціальної дитячої зубної пасти не несе ніякої шкоди організму навіть при ковтанні, тому використання її абсолютно безпечно.
  • «Не потрібно пломбувати молочні зуби, вони все одно скоро випадуть».
    Лікувати молочні різці просто обов’язково. В іншому випадку, почнуть руйнуватися зачатки постійних зубів.
  • «Молочні зуби не можуть хворіти, тому що в них немає нервів».

Насправді, нерви є. Іноді, зуб не болить, але вже практично повністю зруйнований. Це відбувається тому, що руйнування йде занадто швидко.

Що робити, щоб зуби малюка не псувалися

Найпоширенішим захворювання у дітей є карієс. Він виникає, коли накопичився на зубах наліт довго не чиститься. Накопичуючись в міжзубних щілинах, між зубами і яснами, а також в ямках і зубних поглибленнях, він поступово руйнує різці.
Що б убезпечити зубки свого малюка від ураження карієсом, варто пам’ятати, що вся водневмісткої їжа (кондитерські та хлібобулочні вироби, картопля, макарони) залишають на зубах рясний і важко прибирається наліт. А ось від фруктів і овочів наліт більш пухкий, тому видалити його дуже просто.

Доглядайте за зубками свого малюка правильно, годуєте його збалансованої і корисною їжею, а також регулярно відвідуйте кабінет стоматолога, і це стане запорукою здорової посмішки Вашої дитини.

Оставить коментарий