Мікроімпланти в ортодонтії

Микроимпланты в ортодонтии

Мікроімпланти в ортодонтії

Мікроімплантатів – це маленькі гвинти, що володіють унікальним дизайном. Їх виготовляють з чистого титану або його сплаву. У порівнянні з ортопедичними имплантами, ортодонтичні мікроімпланти набагато тонше (1.2 – 1,3 мм) і мають гладеньку поверхню. Їх встановлюють в кісткову тканину щелепи, де вони грають роль опорних пунктів, що сприяють переміщенню зубів в процесі ортодонтичного лікування.

Переваги застосування мікроімплантів

Використання мікроімплантів в ортодонтії дозволяє отримати такі вигоди:
Микроимпланты в ортодонтии

  • на 25-50% скоротити період ортодонтичного лікування;
  • в деяких випадках можна не встановлювати брекет-систему або використовувати мінімальне число брекетів;
  • обійтися без видалення зубів при наявності таких проблем, як глибокий, перехресний і відкритий прикус, велика скупченість зубів і ін.;
  • надійне лікування, результат якого може бути передбачений досвідченим стоматологом, так як весь процес лікування знаходиться під його контролем і не так сильно залежить від самого пацієнта. Що стосується звичайного ортодонтичного лікування, тут складно отримати хороший прикус, якщо пацієнт не виконує рекомендацій лікаря.

Процес установки мікроімпланти

Мікроімпланти встановлюються в кілька етапів. Для початку на поверхню слизової оболонки рота наноситься знеболювальна речовина. Далі робиться укол, після чого мікроімплант загвинчується в кісткову тканину за допомогою особливої викрутки. На установку одного мікроімпланти йде не більше 10 хвилин.

Мікроімплант фіксується в товщі кісткової тканини між країнами зубів, розташованих поруч. Його головка знаходиться зверху ясна. На неї прикріплюються пружини нитки та інші пристосування, які будуть сприяти переміщенню зубів.
В процесі установки мікроімплантів в ортодонтії фото яких можна знайти в інтернеті, можуть виникнути різні ускладнення:

  • поломка мікроімплантатів. При переломі гвинта решту виймають хірургічним методом під місцевою анестезією.
  • проникнення мікроімплантатів в корінь зуба. Щоб запобігти подібній ситуації, роблять рентгенівський знімок. Але якщо він все-таки зашкодить корінь, його встановлюють в іншому напрямку, а поверхня кореня досить швидко гоїться.
  • ослаблення стійкості мікроімплантатів в результаті прикладання сили. Це може статися при наявності контакту гвинта з поверхнею кореня зуба, значною силою жувальних м’язів і інших причин;
  • відторгнення мікроімплантатів. У подібних ситуаціях його видаляють і встановлюють новий мікроімплантат на іншому місці.

Поява мікроімплантатів значно розширило можливості стоматологів-ортодонтів. Їх застосування дозволяє успішно вирішувати найскладніші завдання, а також робити посмішку пацієнтів красивою і здоровою.

Оставить коментарий