Місцева анестезія

Местная анестезия

Місцева анестезія

Однією з найактуальніших проблем в стоматології є знеболювання, адже саме відвідування стоматолога практично у кожного асоціюється з болем, що відразу ж відбиває бажання відвідувати стоматологічний центр. В результаті багато пацієнтів, які відчувають страх, дотягують до останнього, що нерідко призводить до ускладнень. Однак в сучасній стоматології немає місця болючим маніпуляціям, адже всі дії проводяться під місцевою анестезією, при якій втрачається чутливість конкретної ділянки.

Види місцевої анестезії

  • Провідникова. Ін’єкція з знеболюючим розчином вводиться на певній відстані від передбачуваного втручання, блокуючи больовий імпульс в зоні великого нерва. Застосовується для знеболювання кількох зубів, які знаходяться в одному квадраті, а також в ситуаціях, коли інфільтраційна анестезія не дає ефекту.Местная анестезия
  • Інфільтраційна. Ін’єкція з знеболюючим розчином вводиться в зону, де буде проводитися втручання. В цьому випадку блокуються нервові периферичні закінчення.
  • Аплікаційна. Анестетик наноситься на слизову ротової порожнини. Цей метод використовується при видаленні дитячих молочних зубів, перед проведенням ін’єкцій для безболісного введення голки.
  • Внутрішньокісткова. Робиться відразу в губчасту кістку, розташовану між 2-ма зубами. Часто застосовується при видаленні зубів. Знеболюючий ефект настає майже миттєво. Але внутрішньокісткова місцева анестезія в стоматології протипоказана у випадках присутності пародонтальних кишень, що мають гнійні відокремлюються.

Препарати, які використовуються при місцевій анестезії

При місцевої анестезії в стоматології застосовуються препарати на основі мепівакаіна і артикаина. Вони більш ефективні і не так часто викликають алергічні реакції, як, наприклад, лідокаїн і новокаїн, якими сьогодні користуються тільки державні клініки.

Існує ряд пацієнтів, яким місцева анестезія протипоказана. До них відносяться люди, які мають хвороби серцево-судинної системи і алергію на компоненти, що містяться в анестетиках, а також страждають на цукровий діабет і тиреотоксикоз.

Щоб уникнути ускладнень місцевої анестезії в стоматології, потрібно обов’язково повідомляти лікаря про наявність захворювань і алергічних реакцій на препарати і їх складові.

В даний час боятися стоматологів не варто, адже сучасні методики лікування дозволяють не тільки вилікувати, але і видалити зуб абсолютно безболісно!

Комментарии закрыты.