Як уберегти пародонт від запалень?

Як уберегти пародонт від запалень?

Головною причиною, яка провокує захворювання пародонту – виступає відсутність належного догляду за ротовою порожниною. Нерегулярна і недостатня чистка зубів призводить до того, що на зубах з’являється наліт, який надалі перетворюється на зубний камінь. В результаті на поверхні зубів починають з’являтися мікротравми, і створюється сприятливе середовище для життєдіяльності бактерій і шкідливих мікроорганізмів.

Чим небезпечне запалення пародонту

Практично всі запальні процеси, які відбуваються в пародонті, є реакцією на існуючі відкладення на зубах.

Такі відкладення можуть перебувати над яснами і під ними. З Наддесневой відкладеннями можна впоратися самостійно, прибравши їх звичайної зубною щіткою, регулярно і якісно чистячи зуби. Що стосується відкладень, які утворилися під яснами, то впоратися з ними зможе лише стоматолог.

Чому ж утворюються такі відкладення, і чим небезпечне їх перетворення на зубний камінь? Справа в тому, що навіть при регулярній і ретельному чищенні зубів, в ротовій порожнині в будь-якому випадку залишаються бактерії. Такі бактерії харчуються залишками їжі, які залишаються в роті, і в результаті своєї життєдіяльності, виділяють ліпковатим плівку, іншими словами, той самий наліт на зубах. Він осідає на кордоні між зубом і яснами, або ж в області встановленої коронки. Складність полягає в тому, що такий наліт осідає в самих важкодоступних місцях, тому повністю позбутися від нього досить проблематично.

как уберечь пародонт от воспаленийкак уберечь пародонт от воспалений
ДоПосле

Тривала дія зубного нальоту і зубного каменю на поверхню зубів призводить до того, що в яснах починають відбуватися запальні процеси, що ведуть до такого серйозного захворювання, як пародонтит.

Симптоми, які вказують на те, що існує захворювання пародонту

Запальний процес в тканинах пародонта тягне за собою виникнення такого серйозного захворювання, яке часто переходить в хроніку– пародонтит.
как уберечь пародонт от воспалений

Йому характерна наступна симптоматика:

  • виділення крові з ясен під час чищення зубів;
  • больові відчуття при натисканні на ясна;
  • наявність набряків і почервоніння на поверхні ясен;
  • виникнення рухливості в зубах;
  • поява виділень з під ясен.

Якщо не звертати увагу на такі процеси, з часом, вони тільки посиляться і почнуть прогресувати, що призведе до опущення ясен і випадання зубів. У дуже запущених випадках навіть досвідченим фахівцям не вдасться допомогти впоратися із захворюванням.

Саме тому, якщо Ви помітили хоча б одним з перерахованих вище симптомів у себе, обов’язково зверніться до пародонтологу, який проведе обстеження і призначить необхідне лікування.

Оставить коментарий