Як позбутися від зубного каменю?

Як позбутися від зубного каменю?

Багато хто помилково не вважають зубний камінь проблемою. Подібну думку існує, головним чином, тому, що він тривалий час не завдає ніякого дискомфорту, не викликає больових відчуттів.

Але правда в тому, що камінь – це провісник серйозних прийдешніх захворювань зубів і ясен, тому від нього слід позбутися.

Хоча існує чимало народних методів боротьби з такою напастю, більшість стоматологів наполягає на видаленні каменя виключно в стоматологічному кабінеті досвідченим фахівцем. Професійне чищення зубів може гарантувати безпеку процедури, а також виключити неприємні наслідки (інфекція, пошкодження ясен або зуба).

vidy-otbelivaniya-zubov-7[1]

Що таке зубний камінь?

Зубний камінь являє собою тверду коричневу субстанцію, яка з’являється над або під яснами в місцях, де найбільше виділяється слина. Якщо камінь розвивається під яснами, то виявити його вкрай непросто. Він стає видно тільки, якщо тканина ясен зменшується в об’ємі. Іноді для ранньої діагностики використовують зонд.

Причини виникнення зубного каменю

Провокують появу зубного каменю такі чинники:

  • низька культура гігієни ротової порожнини;
  • неякісна і нерегулярне чищення зубів;
  • зневага періодичним знезаражувальним полосканням;
  • більш інтенсивне використання під час жування одного боку щелепи в порівнянні з іншого;
  • рідкісне відвідування дантиста.

У чому небезпека появи нальоту на зубах?

Бактерії, що становлять зубний камінь в якості продукту життєдіяльності виділяють речовину, яке роз’їдає зуби і стимулюючий запалення в слизовій. Це загрожує розвитком гінгівіту, а згодом і пародонтиту.

Як видаляється зубний камінь?

Існує кілька методів:

  • ультразвук – це ефективний спосіб позбутися від чужорідних нашарувань в роті. Метод працює за принципом дроблення;
  • лазерні технології використовують рідше, хоча вони також непогано себе зарекомендували на практиці. Лазер впливає на освіту аналогічно ультразвуку;
  • технологія Air Flow має на увазі подачу води з домішкою абразивних речовин під тиском. Нерідко застосовується у вигляді допоміжної процедури після ультразвукової обробки;
  • травлення хімічно активними речовинами (луг або кислота), які розм’якшують зубний камінь.

Вартість процедури лазерним або ультразвуковим методом розраховується відповідно до кількості оброблених зубів. Стоматологічний центр РЦСІ практикує чистку зубів в естетичної стоматології.

При лікуванні будь-якими способами головне дотримуватися безпеку. Як профілактичний засіб від подібного роду нашарувань допомагають відбілюючі пасти.

Оставить коментарий