Герметизація фісур зубів – для чого і як?

Герметизація фісур зубів – для чого і як?

Сьогодні в стоматологічних клініках надається така послуга, як Фіссурний герметизація. Однак ще не всі знайомі з даним процесом. Ця стаття допоможе дізнатися, що являє собою герметизація фісур зубів, а також, навіщо ця процедура потрібна.

Для чого це потрібно?

не закрытые фиссуры зубовЖувальна поверхня бічних зубів більш вразлива до карієсу і руйнування. Причиною тому є своєрідні природні борозенки – фісури. У них постійно накопичуються залишки нальоту, утворюється сприятлива для мікробів середу. Очищається такий клейкий наліт досить складно і вимагає ретельного догляду постійно. Тому нерідко використовується герметизація фісур, ціна на яку менше, ніж обійдеться лікування карієсу і зняття нальоту.

Також досить актуальною є і герметизація дитячих зубів. Проводити таку процедуру можна вже з 2,5-3-х років для молочних зубів і з 5,5-7-ми років – для корінних. Для дітей ця обробка особливо актуальна тому, що в даному віці в більшості випадків не забезпечується належний догляд зубної поверхні в силу зміни розпорядку дня і дитячої безтурботності. А герметизація фісур у дітей дає майже абсолютну гарантію захисту-в 90% випадків навіть ознак карієсу не проявляється.

Герметики для процедури

Для обробки фиссур сьогодні стоматологія пропонує два варіанти герметиків, кожен з яких має свої особливості:

  • Пофарбовані (замутнені) герметики. З такими складами легше працювати стоматологам – нанесення проходить впевненіше і більш рівномірно, оскільки його можна візуально контролювати.
  • Прозорі. Такі герметики краще виглядають, абсолютно не впливаючи на зовнішній вигляд зуба і зберігаючи його початкову форму. Також при використанні прозорого складу легше контролювати стан емалі під ним.

Процес герметизації

герметизация фиссур герметикомПроцедура Фіссурний герметизації абсолютно безболісна і в стандартному варіанті проводиться досить швидко. Зуб очищається від нальоту без використання бормашини і заливається герметиком, після чого склад отверждается світло-полімеризаторів.

Однак крім поверхневої роботи з відкритими фісурами, існує також і процедура герметизації зубів, ціна на яку трохи вище, а процес складніше. Це так звана, інвазивна обробка глибоких фісур. При такому способі герметизації вузькі улоговинки розширюються бормашиною, після чого заповнюються замутненим (пофарбованим) Полімеризується складом.

Оставить коментарий