Лікар-ортодонт

Лікар-ортодонт

Спеціаліст, який займається корегуванням прикусу, застосовуючи стандартні технології і матеріали, називається лікарем-ортодонтом. Ортодонти – ті ж стоматологи, тільки спеціалізація їх вужча. Вони проводять аналіз причин зубощелепних патологій, їх діагностику, підбирають необхідні способи лікування і реалізовують терапевтичні заходи щодо їх утворення в майбутньому і прогресуванні.

Особливості лікування у лікаря-ортодонта?

Головне завдання такого фахівця-лікування «кривих зубів», а також виключення нюансів, які провокують таку проблему. Крім виконання свого основного завдання, стоматолог виконує лікування таких патологій:

 • Проблеми з диханням і мовним апаратом;
 • Деякі причини виникнення аномалій в формі особи;
 • Проблеми з пережовування їжі;
 • спотворений прикус;
 • Дефективне розміщення різців в зубному ряду;
 • Ненормальне розміщення зубного ряду.

Аналіз час появи патології, дозволяє розділити їх на певні стадії:

 1. Патологія, що з’явилася незабаром, після народження дитини.
 2. Спадкові патології – передаються на генетичному рівні з покоління в покоління.
 3. Вроджені патології – відсутність зубів, неправильна їх форма.

Компетенція стоматологічної ортодонтії складається з таких кроків:

 • Виконання підготовчих процедур перед проведенням хірургічного втручання, щоб виправити лицьову естетику. Операція здійснюється щелепно-лицьовим хірургом.
 • Заміна втрачених різців;
 • Коригування напрямок росту різців, їх розміру, форми щелепи, естетичної форми особи і т.д .;
 • Проведення підготовчих дій для впровадження ортопедичної терапії;
 • Виконання попередніх процедур, необхідних для встановлення імплантатів або протезів.

Рівні, гарні і здорові зуби – запорука котра володіє, ідеальної посмішки і успішності у всіх сферах життєдіяльності.

Аномальні явища в ротовій порожнині створюють велику кількість психологічних складнощів, які є причиною виникнення комплексів.

Ортодонтія – процес лікування

Терапевтичне дії в області ортодонтії, як правило, включають кілька етапів:

 1. Застосування інтенсивних методик впливу, які спрямовані на усунення конкретних проблем;
 2. Ретенційні дії, спрямовані на закріплення отриманого результату;

Рівень спеціаліста з’ясовується по грамотності складання схеми лікування конкретної патології, і максимально щадному впливі на здорові різці. Щоб знизити до нуля існуючі ризики по пошкодження здорових зубів, фахівці застосовують актуальні апарати в ортодонтії.
Щоб результат був видимим, підібрані лікарем конструкції необхідно носити постійно, і регулярно з’являтися до фахівця, для контролю їх роботи.
Дуже багатьох пацієнтів бентежить естетичний вигляд пропонованих брекетів, адже з подібною проблемою стикаються не лише діти, а й дорослі, для яких зовнішній вигляд металевих пластин викликає початкову неприязнь. В такому випадку, можна зробити вибір на користь сапфірових брекетів, які практично непомітні.

Дитячий ортодонт

Основною проблемою більшості батьків є те, що вони вважають за краще не втручатися у формування молочних зубів, їх лікування та коригування. Таку думку згубно впливає на функціонування ротової порожнини дитини в майбутньому, так як молочні зуби є основою здорової дорослої посмішки.
При наявності карієсу і інших пошкоджень різців, необхідно направити всі сили для позбавлення від проблеми і збереження зуба.
Втрата одного або декількох різців в ранньому віці може стати причиною дефективного присмаку, проблем з промовою і зубощелепної системою.
Дитячий ортодонт допоможе виправити прикус, скорегувати аномальне розміщення зубів і усунути дефекти, отримані в результаті травми або захворювання.

Оставить коментарий