Видалення молочних зубів у дітей

Видалення молочних зубів у дітей

Вдатися до видалення молочних зубів у дітей доводитися тільки в крайньому випадку, коли будь-які методи лікування вже недоцільні. Така процедура відрізняється від видалення у дорослих, і має на увазі свої особливості.

Коли необхідно видалення молочних зубів

У віці 6-7 років різці починають змінюватися. На місце молочним приходять корінні. Однак, буваю ситуації, коли до зміни різців ще далеко, а видалення провести просто необхідно. Основними показаннями до такої процедури виступають:

  1. критичне становище через прогресуючого карієсу. Руйнування різця може бути настільки сильним, що відновити його вже неможливо;
  2. наявність кислі біля основи різця;
  3. розхитаний зуб, який сам ніяк чи не випаде, а травмує поблизу лежать тканини;
  4. Довго не випадання молочного різця, який виступає перешкодою для зростання постійного;
  5. важка травма, в результаті якої утворилася тріщина, перелом і т.д .;
  6. рекомендації фахівця-ортодонта;
  7. певні захворювання (гайморит, періодонтит і т.д.);
  8. зайвий різець. Подібна ситуація іноді трапляється.

Такі обставини роблять виривання неминучим, проте, існують випадки, коли процедура не можлива.

Протипоказання для видалення

У дитячої стоматології Харків, як і дорослої, існують певні обмеження. Наприклад, виривати зуби дітям, у яких існують захворювання такі захворювання, як тахікардія, стенокардія, гінгівіти, стоматити і захворювання ЦНС, крові. Інфекційні захворювання – коклюш, кріп, скарлатина і т.д. також роблять виривання неможливим.
При наявності запалень або інфекцій в ротовій порожнині, їх попередньо проліковують, і тільки після цього проводять втручання.
Якщо показання для виривання мають гострий характер, його проводять в умовах стаціонару.

Як відбувається процедура

Буває, що різець абсолютно здоровий, але починає розхитуватися і ніяк не може випасти. У таких випадках, можна застосувати народний метод, і дати малюкові вкусити або пожувати що-небудь тверде. Не завжди це працює, проте, спробувати варто.
Але якщо ж зуб пошкоджений, викликає біль, то без походу до стоматолога не обійтися. Тільки фахівець може прийняти правильне рішення, чи варто застосувати зубозберігаючі процедури, або виривання неминуче.
Видалення молочних зубів дещо відрізняється від дорослої процедури. Для анестезії застосовують дитячі шприци з більш тонкою голкою, яка мінімізує хворобливість уколу. Фіксація щипців також повинна бути м’якшою, так як молочні різці досить тендітні, і при застосуванні сили, їх можна просто зламати.
Всі маніпуляції здійснюються з особливою обережністю, так як під молочним, завжди перебувати постійний зуб.
Такі нюанси говорять про те, що лікування та виривання молочних зубів необхідно в дитячому стоматологічному кабінеті. РЦСІ надає послуги дитячої стоматології.

Яку анестезію застосовують в дитячій хірургічній стоматології

Найбільшим страхом перед лікарським кабінетом виступає те, що дитина розуміє – там буде боляче.
Сучасна стоматологія застосовує безліч препаратів і технік, які мінімізують виникнення больових відчуттів від проведення того чи іншого втручання.
Тип знеболюючого залежить від характеру проблеми.
Коли необхідно вирвати різець, коріння якого практично розсмоктався, в якості анестезії виступає спеціальний гель. Їм змазують ясна, і вона частково онемевает. Таке заморожування можливо тільки тоді, коли різець абсолютно здоровий, е його просто необхідно прибрати за часом.
Коли виривання може заподіяти особливу біль, застосовують знеболювання за допомогою ін’єкцій. Видаляється зуб обколюють з двох сторін. Для того, щоб маленький пацієнт не відчув дискомфорту, місце уколу змащують заморожуючим гелем.
Застосування наркозу буває тільки в критичних ситуаціях, коли необхідно прибрати відразу велику кількість різців, або існує гнійне запалення, психічна неврівноваженість дитини.
Лікарські речовини, що використовуються для дитячої анестезії, відрізняються своєю безпекою і добре стерпні.

Рекомендації, яких варто дотримуватися після видалення

Звичайне виривання не займе і 10 хвилин. Малюк навіть не встигне злякатися. А ось період, після проведення втручання, необхідно контролювати з особливою ретельністю.
Ускладнень після такої процедури, як правило не існує. Якщо виривання було зроблено у дитячого стоматологіческарьером для потрапляння в рану бактерій і шкідливих мікроорганізмів.
Полоскати рот треба дуже обережно, щоб не вимити цей згусток.
Обмежте маого хірурга, через пару днів дитина про нього забуде.
У лунці, що утворилася після видалення, збирається кров, і утворює згусток, який є природним блиша у твердій, гарячої, солодкої їжі, а також, газованій воді. Перші кілька днів після втручання, зведіть до мінімуму фізичні навантаження дитини і рухливі ігри.
Пам’ятайте, що найчастіше, видалення можна уникнути. Для цього, водите малюка на періодичні огляди до стоматолога, привчайте його до постійних гігієнічних процедур в порожнині рота, і зведіть до мінімуму вживання солодощів.

Оставить коментарий