Реставрація зубів

Реставрація зубів

Неналежний догляд за зубами, неправильне харчування і деякі, генетичні захворювання, сприяють тому, що карієс починає вражати емаль. Повільно, але впевнено, він проникає все глибше і глибше, поки не доб’ється того, що зуб повністю зруйнується. Саме для того, щоб відновити практично повністю зруйновані різці, застосовується реставрація.

Основні напрямки естетичної реставрації

Будь-який тип реставраційних маніпуляцій, передбачає відновлення фізіології, анатомії та естетики різця. У підсумку, виходить зуб, який складно відрізнити від натурального. Реставрація здійснюється двома основними способами:

  • прямим – за рахунок відтворення зуба за допомогою фотополімера. Процедура виконується в перший же візит до стоматолога, відразу, в ротовій порожнині пацієнта;
  • непрямим – в процесі відновлення, використовуються додаткові конструкції, такі як вініри, люмініри і коронки.

Метод, який набуває все більшої популярності, виступає реставрація зубів за допомогою вінірів. Тонкі, керамічні конструкції, встановлюються за допомогою спеціального стоматологічного цементу на зовнішню поверхню зуба.

Що стосується Люмініри, то вони виключають необхідність обточування різців.
Коронки, в свою чергу, покривають всю поверхню зуба.

Реставрація зубів із застосуванням вкладок

restavr

Ще одним популярним, і більш бюджетним способом відновлення різців, є метод з використанням вкладок. Це самий надійний і довговічний спосіб реставрації.

Якщо руйнування зазнала лише певна частина зуба, то з місця, де стався скол, або ураження карієсом, знімається зліпок, а в лабораторних умовах, виготовляється відсутній моляра шматок. Подібна технологія значно дорожче, ніж використання звичайних пломб, зате результат не змушує себе чекати – розроблена накладка може триматися «вічно».

Крім того, такі накладки абсолютно не зазнають впливу зовнішніх факторів – не фарбувати під впливом чаю і кави, і не темніють від сигаретного диму. Матеріал, з якого виготовляються накладки максимально міцний, і за своєю структурою, значно щільніше натуральної зубної тканини.

Розроблені накладки дуже щільно прилягають до зберігся зубу, чого неможливо досягти будь-яким іншим, аналогічним методом реставрації.

Як запобігти руйнуванню зубів?

Сучасні стоматологічні технології, дозволяють досить просто впоратися з будь-якими проблемами в ротовій порожнині. Але відвідування стоматологічного кабінету не тільки обійдеться в певну суму, а й до сих пір, викликає у деяких пацієнтів, непідробний страх. Для того, щоб зберегти свої зуби максимально довго, і звертатися за допомогою до лікаря тільки лише для проходження планового огляду, необхідно регулярно виконувати рекомендації, наведені нижче.

  • Застосовуйте для чищення зубів пасту, яка містить фтор. Фтор – мікроелемент, який відмінно сприяє зміцненню зубної емалі. У свою чергу, відбілюючі зубні пасти навпаки, роблять емаль більш тонкої, а зуби – чутливими. Відбілювання такою пастою не принесе ніякої користі, так як це всього лише рекламний хід, а от нашкодити така паста може.
  • Не використовуйте спиртові ополіскувачі для ротової порожнини. Такі розчини чинять негативний вплив на стан зубного ряду і емалі. Вибирайте ополіскувачі, в основі яких лежить фтор. В іншому випадку, незабаром, Вам потрібно лікування, або навіть нарощування зубів.

Оставить коментарий