Переваги безметалловой кераміки e.max (e макс)

Переваги безметалловой кераміки e.max (e макс)

Високотехнологічні матеріали все більше визначають успіхи стоматології в поверненні зубного ряду естетичного зовнішнього вигляду. Ще недавно в протезуванні зубів, особливо жувальних зубів, для яких важлива особлива надійність, правила бал металокераміка. На зміну прийшла і знаходить все більше визнання безметалловая кераміка e max, народжена зусиллями фахівців з Німеччини (компанія Ivoclar-Vivadent) близько 20 років тому.

Технологія фактично стала високим стандартом при проведенні стоматологічних естетичних реставрацій, котру широко застосовує стоматологічний центр РЦСІ. Її переваги – широкий асортимент типів виробів, чудові характеристики і властивості. Зручність застосування і експлуатації реалізацій IPS e.max дозволяють запропонувати пацієнтам вичерпний і зростаючий комплекс рішень і послуг з протезування.

Інноваційні матеріали системи e max

Двісті років спроб використання в стоматології кераміки, структура якої має аморфні властивості (анізотропна у всіх напрямках), увінчалися успіхом. Матеріал зберігає / відновлює природну природну красу зубів.

В технології, яка реалізується, використовуються відпрацьовані принципи створення:

 • мостів;
 • коронок;
 • вкладок;
 • вінірів.

Нові матеріали поєднують в собі раніше недосяжні естетичні властивості, які аналогічні природним зубам, і споживчі параметри, що відрізняються стабільністю характеристик і винятковою міцністю. Наявні технологічні можливості дозволяють запропонувати пацієнтам рішення для певного клінічного випадку.

застосовують:

 • дісілікат літію – для бічних і передніх зубів (естетичний ефект досягається залученням одиничних реставрацій);
 • цирконію діоксид – для зубів жувального відділу (навантаження на себе беруть надміцні коронки і мости збільшеноюдовжини).

Переваги системи e max кераміки1Безметалловая-керамика

Матеріали мають позамежної міцністю на вигин і натиснення – до 400 МПа, яка забезпечується за рахунок введення в їх структуру кристалів лейцита. Тому e max кераміка дозволяє створювати шляхом пресування надтонкі естетичні вироби, що забезпечують очікуваний і бажаний результат. Ефекти, одержувані від застосування суцільнокерамічних виробів, представлені:

 • підвищену міцність;
 • повної биосовместимостью;
 • відсутністю алергічних проявів;
 • цілком природною естетичністю (забезпечена розширеної передачею кольору, прозорістю і светопропускной здатністю);
 • мінімізацією обточування зубів;
 • зниженим вагою конструкцій за рахунок зниження товщини каркасів;
 • збереженням виробів в незмінному вигляді протягом усього часу експлуатації;
 • винятком формування нальоту і каменю за рахунок підвищеної гладкості і низькою пористості поверхні;
 • вибором варіанта кріплення з традиційних, самоадгезівних і адгезивних способів;
 • необхідністю в прості правила догляду.

Фіксація реставрацій допускає використання відмінно зарекомендувала себе технології цементування. Широке застосування інноваційних матеріалів створює інформаційну зворотний зв’язок, яка дозволяє виробникам розширювати асортимент і підвищувати якісні характеристики пресованої кераміки.

Асортимент альтернатив

e42ca1c9d5f7122120435e0053829432

Дилема – природність зовнішнього вигляду зубного ряду (коли візуально рідні і штучні зуби не відрізняються один від одного) або міцність протезів (забезпечених функціональністю протягом десятків років) – пішла в минуле. Система пресованої кераміки об’єднала гідності обох типів матеріалів і виключила властиві їм недоліки.

Можливі варіанти реалізації суцільнокерамічних виробів:

 • установка коронок, в тому числі на імпланти;
 • усунення естетичних вад винирами;
 • реставрація за допомогою вкладок.

В останньому випадку при фрагментарному руйнуванні зубної емалі з’являється можливість максимально зберегти живу тканину зубної одиниці застосуванням керамічної вкладки або часткової коронки.

Вільно пропоновані пацієнтам матеріали виробів підрозділяють на:

 • прес-кераміку (IPS e.max Press);
 • кераміку, яка застосовується для облицювання прес-кераміки / каркасів на основі діоксиду цирконію (IPS e.max ZirPress).

Перша представлена модифікаціями моновещества, яке використовують як бескаркасную несучу монолітну конструкцію. Друга – поверхневий шар, який напресовують на діоксид цирконію. Вихідні матеріали – високоестетичні стеклокерамические заготовки, застосування яких визначається клінічною картиною стану зубів пацієнта, представлені в 2 типах матеріалів для CAD / CAM. Це високоміцні блоки:

 • IPS e.max CAD;
 • IPS e.max ZirCAD.

Додатковий варіант, який має система e max – облицювальний композит IPS e.max Ceram (нано-фторапатит, застосовуваний для нашарування і на склокераміку, і на діоксид цирконію). Видатні характеристики і властивості, а також постійно розширюється асортимент альтернативних конструкцій і способів використання дозволяють пропонувати пацієнтам рішення щодо будь-яких клінічних ситуацій.

Тому технологія перекриває весь спектр варіантів в сфері масових естетичних реставрацій. За свідченнями, наприклад, можуть бути застосовані:

 1. Мінімально інвазивні пристосування – вкладки типу Onlay або Inlay (1 мм). Їх залучення показано, коли коронковая частина зуба вже фрагментарно зруйнована, однак збереглася достатня кількість власної тканини. У такій ситуації виконувати депульпірування і постановку цільнокерамічної коронки недоцільно. Таке рішення забезпечує реставрацію вкладкою потрібної міцності, має прекрасні оптичні властивості, аналогічні які стояли поруч зубах. Одночасно скорочуються фінансові та часові витрати.
 2. Поодинокі і часткові коронки. Їх застосування показано, коли повна клінічна картина не залишає шансів зберегти несучу основу зуба іншими способами. У подібних ситуаціях пацієнтам пропонується установка полнокераміческой коронки, яка дозволяє вирішити будь-які завдання естетичної стоматології. Вироби формуються як у вигляді часткової, так і повноцінної конструкції. Варіанти безкаркасних і каркасних рішень надають свободу дій при складанні плану лікування для різних ділянок зубного ряду.
 3. Вініри. Їх використання дозволяє мінімально травмувати і препарувати зубні тканини. Оптичні і властивості міцності матеріалів забезпечують ідеальне поєднання з рідними зубами і використання тонких конструкцій. Експлуатаційна довговічність гарантується здатністю легко переносити значні навантаження на вигин. Широка гамма колірних відтінків і ступенів оптичної прозорості матеріалів забезпечує високий рівень естетичної культури.
 4. Протези-мости на зуби в зоні посмішки. Часто виникає необхідність відновлення функціональності та естетичності зубного ряду там, де розташовані передні зуби і премоляри. Безкаркасні прес кераміка e max в формі мостовидной конструкції легко забезпечить високоефективне оптимальне поєднання її чудовою міцності (вона з запасом перевищує передбачувану щоденне навантаження) і високих естетичних властивостей (повністю повторюють зовнішній вигляд природних зубів).

Оставить коментарий