Плюси і мінуси протезування зубів металокерамікою

Плюси і мінуси протезування зубів металокерамікою

Найчастіше, вибираючи спосіб протезування зубів, пацієнти воліють металокерамічні коронки.

Таке рішення є надійним і якісним, адже ви забудете про проблеми з зубами на довгий час. Стоматологи з усього світу радять цей метод своїм клієнтам. Хоч він застосовується досить давно, але з кожним роком коронки стають більш досконалими і практичними.

Що являють собою металокерамічні коронки?

Свою назву металокерамічні коронки отримали від назв матеріалів, з яких вони виготовляються: метал і кераміка.
Усередині конструкцій розташований каркас з металу, його товщина не більше половини міліметра. Для виготовлення каркаса береться спеціальний сплав з кобальту, хрому, нікелю, він використовується тільки в області стоматології. Для тих, хто віддає перевагу розкіш, виробляються сплави з золота, платини та інших дорогих металів.

Залежно від типу використовуваних матеріалів розрізняють два види коронок:

 • зроблені з кобальто-хромового сплаву;
 • зроблені із золота.

Використання сплаву, що складається з золота, має багато переваг. Головне з них – можливість домогтися натурального кольору зуба за рахунок жовтизни.
Після виготовлення каркаса, його покривають розчином з кераміки. Спеціаліст власноруч завдає шар за шаром, щоб домогтися надійності і міцності. Кожен шар проходить термообробку на температурі близько 850 градусів. Така методика дає в результаті прекрасне взаємодія металу і кераміки.
Застосування коронок широко поширене для заміни жувальних зубів, які повинні бути досить сильними і міцними, щоб витримувати різні навантаження. Відновлений зуб буде мало чим відрізнятися від справжнього, хоч невелика різниця все ж буде помітна.

Переваги металокерамічних коронок

51Зробити протезування зубів в Харкові можна якісно і недорого, якщо звернутися в клініку РЦСІ. Наші клієнти встигли відзначити переваги коронок:

 • існуючий зуб майже повністю залишається – треба відшліфувати тільки невелику частину, щоб коронка не зробила розмір зуба набагато більше;
 • можливість витримувати великі навантаження – з коронками можна не боятися вживати тверду їжу;
 • міцність – сплав гарантує конструкції високу якість і надійність;
 • гарний зовнішній вигляд, відповідний справжнім зубам – ніхто навіть не дізнається, що ви використовуєте протези з металокераміки;
 • немає дірок між конструкцією і яснами – конструкція цільна, повністю відповідає структурі зуба;
 • колір не змінюється по закінченню часу – ваша усмішка буде красивою і через довгі роки;
 • матеріали повністю безпечні для людського організму – в 95% випадків ніяких алергічних реакцій не було;
 • бактерії не поширюються в зубах і не заражають здорові зуби;
 • можливість використання коронок довгий час – більше 10 років (якщо правильно доглядати і відвідувати стоматологічну клініку періодично);
 • коронка не постраждає від карієсу;
 • прийнятна ціна.

Чи є недоліки у металокерамічних коронок?

Про достоїнства коронок говорять дуже багато, однак і вони мають деякі недоліки:

 • для виготовлення протезів на передні зуби краще вибирати коронки з цирконію, адже вони мають більш природний зовнішній вигляд;
 • деякі пацієнти мають алергію на матеріали, з яких виробляється конструкція (таке трапляється рідко, адже речовини гіпоалергенні і підходять майже всім клієнтам);
 • частина зуба треба шліфувати, щоб була можливість накласти матеріали з усіх боків;
 • депульпірування зуба (видалення нерва).

Найчастіше ці недоліки майже непомітні, адже проведення процедур сприяє кращому результату.

Які ознаки говорять про алергію на коронки?

 • печіння в ротовій порожнині;
 • набряклі ясна;
 • присмак мітла.

Якщо ви помітили, що щось не так, обов’язково зв’яжіться зі своїм лікарем. Він визначить, наскільки це нормально і чи потрібно приймати якісь заходи.

Етапи протезування зубів

654778cbee6e277e2df6afd0e9112b46

Підготовчий етап (перевірка зуба, вибір відповідних способів протезування і підготовка до нього):

 1. З самого початку проводиться діагностика зуба, для цього використовується рентген. Знімок дозволяє визначити наявність запальних процесів в самому зубі. Якщо вони присутні, є необхідність лікування. Важливо зробити рентген запломбованих каналів, щоб дізнатися, наскільки якісно це зроблено. Якщо неякісно – потрібно також лікувати канали, щоб після установки протеза вони не викликали занепокоєння.
 2. Перевіряють, чи потрібно видаляти нерв, тобто проводити депульпірування зубів. Необхідність цього етапу визначається наявністю запалень.
 3. Лікування карієсу та заміна старих неякісних пломб, якщо вони є.
 4. Вибір способу відновлення коронкової частини: культевая вкладка під коронку або штифт. Другий варіант застосовується тоді, коли коронка зіпсована більше, ніж наполовину.

Етап установки коронок:

 1. Зуб з усіх боків шліфується так, щоб було місце для майбутньої коронки (корпус конструкції дуже тоненький, тому потрібно прибрати невелику частину).
 2. Виготовлення зліпка, який допомагає зробити відповідну коронку в спеціальній лабораторії.
 3. Процес виготовлення металокерамічних коронок займає одну-два тижні. На цей період клієнт отримує тимчасову конструкцію з пластмаси. Необхідність пластмасових коронок зрозуміла: зуб треба захистися від шкідливих зовнішніх факторів, поки йде процес виробництва постійних конструкцій. До того ж важливий естетичний вигляд – посміхатися без одне зуба не дуже хочеться.

Скільки часу служить коронка?

Якщо звертатися до фахівців і доглядати за коронками, термін їх служби досить довгий: від 10 до 15 років.

Щоб домогтися найкращого результату, слід дотримуватися деяких порад:

 • перед тим, як закінчиться гарантія, зробіть рентгенівський знімок, щоб визначити, чи все в порядку. Є багато запальних процесів, які являються загрозу для зуба. Ви їх можете спочатку не відчути, але потім обов’язково з’явитися необхідність все переробляти. Якщо проблеми з зубом з’являться до закінчення гарантії, замінити коронку можна буде безкоштовно. В іншому випадку – доведеться платити таку ж суму;
 • не забувайте про звичайну гігієну: щодня потрібно чистити зуби 2 рази, використовуючи просту зубну щітку і пасту;
 • використовуйте зубну нитку для чищення зубів;
 • відвідуйте стоматолога не тільки, коли щось турбує, але і з метою діагностики.

Якщо дотримуватися правила і слідувати інструкціям стоматолога, коронки будуть служити довгі роки і не розчарують вас.

досвід проведення протезування в клініці РЦСІ доводить, що коронки з металокераміки мають більше плюсів, ніж мінусів. Вже не один пацієнт звертався до нас з задавненими проблемами, але навіть найскладніші випадки можна виправити. Чим ми і займаємося. Звичайно, краще не чекати, поки зуб зруйнується, а проходити постійний огляд у лікарів-стоматологів.

Гарна посмішка – це гордість кожної людини. Зробіть своє життя кращим і не бійтеся посміхатися за допомогою металокерамічних коронок. Висока якість і доступні ціни завжди можна знайти в клініці РЦСІ.

Оставить коментарий