Панорамний знімок зубів

Панорамний знімок зубів

Розвиток медицини не стоїть на місці, і стоматологія не є винятком. Для діагностики проблеми, постановки діагнозу і лікування, використовуються сучасні стоматологічні методи, технології та обладнання. Застосування панорамних знімків в стоматології – вже давно не є чимось незвичайним. Сучасне рентгенівське дослідження проводитися на цифрових апаратах, що дозволяє виявити існування або зародження небезпечних захворювань, і проводити складне лікування аж до імплантування зубів. Основною перевагою цифрового обладнання виступає те, що воно дає мінімальну дозу опромінення, і передає зображення безпосередньо лікаря на цифровому носії або через мережу. Вся процедура займає не більше пари хвилин.

Панорамний знімок зуба – запорука об’єктивної діагностики

Для того, щоб не упустити зародження і розвиток серйозних проблем із зубами, рекомендується відвідувати стоматологічний кабінет не рідше ніж раз на півроку. Виявлення будь-яких проблем на ранній стадії розвитку, дає можливість швидко впоратися з ними, а в деяких випадках – навіть запобігти.

Але навіть знаючи таку інформацію, більшість пацієнтів звертаються до лікаря лише тоді, коли терпіти зубний біль просто неможливо. Рентгенівське обстеження в такій ситуації просто необхідно. Панорамний знімок виступає основним діагностичним методом, на результатах якого грунтується побудова всього процесу лікування. Він дає уявлення про стан всього пародонта і дозволяє визначити всі існуючі захворювання в ротовій порожнині.

Панорамний знімок – надійний помічник у визначенні:

  • стану кісткової тканини різця і всієї щелепи;
  • стану в автол пазухах, що дає можливість дізнатися про наявність запальних процесів, що відбуваються всередині, але не видних з зовні і протікають безсимптомно;

Панорамний знімок є обов’язковим перед наступними втручаннями:

  • имплантированием;
  • видаленням;
  • хірургією;
  • перед початком лікування пародонтозу;
  • при наявності запалення в м’яких тканинах.

Провести дійсно якісне лікування неможливе, якщо з самого початку не провести необхідні діагностичні процедури.

Особливості виконання панорамного знімка

Залежно від кожної конкретної ситуації, лікар призначає певний тип дослідження. Наприклад, коли має бути відновлення різця, то панорамних знімків належить кілька. Перший – дозволить визначити стан зуба, його коріння і простір навколо нього. Однак, після того, як лікування проведено, лікар для контролю проведених процедур, призначає ще один знімок, що дозволяє упевнитися в правильності обраного методу лікування.

Якісні рентгенівські апарати, що дають мінімальну дозу випромінювання, дозволяють проводити кілька знімків поспіль, протягом певного проміжку часу, і при цьому, не завдають шкоди людському організму.

Що стосується вартості панорамного знімка в Харкові, то вона становить близько 100 гривень, що є цілком підйомної сумою для більшості пацієнтів.

Приділяйте увагу стану своїх зубів, і при виникненні навіть найменшого дискомфорту, обов’язково звертайтеся до лікаря, щоб лікування пройшло в найкоротші терміни і порадувало своєю ефективністю.

Оставить коментарий