Нарощування кісткової тканини при імплантації

Нарощування кісткової тканини при імплантації

Дуже часто, перед установкою імплантів, стоматологи стикаються з такою проблемою, як недостатність кісткової тканини або її атрофія. У такій ситуації, процедура імплантування значно ускладнюється, а іноді і зовсім неможлива. Справа в тому, що саме від якості кісткової тканини залежить якість установки і термін служби імплантів.

Способи нарощування кісткової тканини і їх особливості

Якщо фахівець стикається з такою проблемою, як недостатність кісткової тканини у пацієнта, він пропонує рішення – наростити кісткову тканину зубів. У сучасній стоматології існує три основні методу нарощування кісткової тканини:

  1. Кісткова регенерація – передбачає підсадку стороннього кісткового матеріалу. Крім того, застосовується особлива коллагеновая мембрана, яка підшивається в ясна.
  2. Кісткова пластика – імплантований матеріал береться у самого пацієнта (з кістки щелепи, де він знаходитися в надлишку). Для зрощення кісток, їх згвинчував спеціальними гвинтами, роблячи таким чином каркас і стінки. Після цього, порожнину заповнюють кісткової стружкою і накривають мембраною. Далі ясна зашивається. Основним плюсом такого методу виступає те, що ризик відторгнення нарощені кістки в такому випадку мінімальний.
  3. Синус-ліфтинг – даний метод підходить тільки для збільшення кісткової маси у верхній щелепі. Він полягає в тому, що кількість кісткової тканини збільшується за рахунок підняття гайморової пазухи.

Після проведення процедури, протягом 10 днів пацієнтові не рекомендується вживати занадто тверду, гарячу або холодну їжу. Крім того, не можна піднімати важкі ноші і активно займатися спортом. Відвідування бань і саун також забороняється. Тільки при дотриманні такого режиму, можна розраховувати на благополучне приживлення і загоєння нарощені кісткової тканини.

Чи можна обійтися без кісткової імплантації для зубів

У сучасній стоматології є ефективні замінники нарощування кісткової тканини. Для того, щоб спростити процедуру імплантації зубів, можна вдатися до наступних методикам:

  • встановити базальні імпланти, які імплантуються в глибші шари кістки;
  • вибрати подовжені коренеподібні імпланти, які розташовуються під кутом до площини зуба і обходять гайморові пазухи;
  • впровадження повної імплантації щелепи, яка держиться на 4-6 імплантатах.

Звернувшись до спеціалізованої стоматологічної клініки, Ви можете порадитися з фахівцем, який саме вид імплантування підійде саме Вам і відновити відсутні зуби найбільш підходящим способом.

Оставить коментарий