Лікувати або видаляти зуб мудрості

Лікувати або видаляти зуб мудрості

Існує думка, що зуби мудрості не лікуються, і в будь-якому випадку зажадають видалення. Але чи дійсно це так, і для чого можуть стати в нагоді так звані «вісімки», ми розглянемо в даній статті.

Піддаються такі зуби лікуванню

Анатомічна особливість вісімок дуже ускладнюють їх лікування. Але якщо різець виріс рівно і не заважає своєму сусідові, то висококваліфікований фахівець впоратися з поставленим завданням.
Складність і дорожнеча лікування зубів мудрості полягає в тому, що їх коріння, як правило викривлені, і дуже важко прочистити канали і встановити пломбу.
Ускладнює роботу і місце розташування такого різця, дістатися до нього буває дуже складно, і в процесі лікування, ротова порожнина часто травмується.
Блювотний рефлекс і складність добре відкрити рот – виступають основними причинами того, що якісно пролікувати такий зуб не виходить, саме тому, більшість фахівців схиляють своїх пацієнтів на користь видалення.

Що є безапеляційним вироком для видалення вісімки

Бувають випадки, коли без хірургічного втручання обійтися ніяк не вийде.

 • Зуб неправильно розташований (лежить під яснами, зростає в бік і т.д.). Його виривання ніяк не позначиться на жувальних здібностях, але, якщо не прибрати його вчасно – можуть виникнути значні проблеми або болю. Зростання в неправильному напрямку постійно травмує ясна, викликає запалення, набряк і зможе стати причиною виникнення і розвитку пухлини.
 • Після прорізування вісімки – інші зуби починають зміщуватися і викривлятися. Щелепа людини не завжди може вміщати все закладені природою різці, тому, саме зуб мудрості може стати причиною викривлення всієї усмішки.
 • Коли сімка руйнується під тиском вісімки.
 • Руйнування поверхні зуба через ураження карієсом і неможливість лікування.

Такі прецеденти є показанням для того, що хірургічне втручання неминуче.

Процедура видалення зуба мудрості

Кваліфіковані хірурги в сучасних стоматологічних клініках проводять таку процедуру швидко і безболісно. Ефективні знеболюючі препарати повністю прибирають хворобливість відчуттів від втручання, і єдиним неприємним моментом стане сам процес введення анестезії. Больові відчуття можуть виникати тільки в таких випадках:

 • Занедбаний стан видаляється 8 зуба;
 • Довгий застосування пацієнтом знеболюючих препаратів;
 • Наявність гнійного процесу.

Звичайне виривання тривати не більше 10 хвилин. Якщо після цього лікар бачить передумови гнійного процесу або його наявність, рану обробляють антисептиком і протизапальними препаратами.
Якщо відкрита рана великого розміру, дуже часто, хірург приймає рішення про її зашивання.
Складний процес видалення ретінірованних зубів відбувається тоді, коли вони перебувають під капюшоном ясна або лежать під кістковою тканиною. Така операція триватиме набагато довше, і має на увазі зріз ясна і, при необхідності, розпилювання кістки.

Рекомендації по відновленню після видалення

Після проведення втручання необхідно обов’язково дотримуватися рекомендацій, даних лікарем. Після видалення зубів мудрості необхідно:

 • Перші 2-3 години не приймати ніяку їжу. Пити можна, тільки не гарячі напої;
 • У першу добу після оперування, необхідно почати полоскати ротову порожнину антисептичними трав’яними настоями. Проводити полоскання потрібно дуже акуратно, щоб не травмувати рану;
 • Щоб зняти набряк з травмируемой області, можна прикласти ненадовго лід. Він знизить температуру рани і зменшить ймовірність розвиток в ній бактерій;
 • Знеболююче і антибіотик необхідно пити тільки ті, які призначив хірург і строго дотримуватися дозування.

Хірургічна стоматологія – практично для всіх лякає словосполучення, і більшість пацієнтів якомога довше зволікають візит до лікаря. Пам’ятайте, що своєчасне звернення до фахівця забезпечить лікування безболісність і значно заощадить Ваші кошти.

Оставить коментарий