Лікування зубів з анестезією

Лікування зубів з анестезією

Страх більшості пацієнтів перед відвідуванням кабінету стоматолога, забезпечений тим, що кожен з них в тій чи іншій мірі стикався з тим, що відчували певну біль від втручання. Негативний досвід, отриманий в минулому, позначається на тому, що людина набуває довічний страх перед відвідуванням стоматологічного кабінету.

Особливості сучасної стоматології

Багатьом пацієнта складно повірити в те, що візит до стоматолога може бути не тільки безболісним, але і абсолютно не завдавати ніякого дискомфорту. Справа в тому, що сучасні стоматологічні процедури мають на увазі якісне знеболювання і комфортне лікування.

З виникненням нових методів анестезії, лікування зубів більше не викликає хвилювань. Звичайно є процедури, які змушують випробувати дискомфорт, наприклад:

Але кожен з цих видів процедур передбачає свій вид знеболювання, і головна незручність, яке відчуває пацієнт – момент уколу.

Місцева анестезія в стоматології підбирається індивідуально, і залежить від серйозності втручання, больового порогу людини, переносимості препарату і т.д. Сучасні знеболюючі передбачаються для дітей, вагітних жінок і для людей, з певними захворюваннями.

Яку анестезію найкраще вибрати, і чи дійсно вона така нешкідлива, як переконують нас лікарі, ми розглянемо нижче.

Основні види анестезії в стоматології

Під анестезією розуміють знеболювання певної частини тканин, щоб усунути їх чутливість до конкретного виду втручання. Дія препарату розраховано на певний термін, і після його закінчення, чутливість повністю повертається.

У сучасній стоматології використовують три основних способаместной анестезії:

  • Аплікаційна – нанесення спеціального розчину або гелю на поверхню слизової оболонки ясен. Такий вид застосовується найчастіше перед тим, як зробити укол чи перед видаленням молочних різців у дітей.
  • Інфільтраційна – ін’єкція знеболюючого препарату, який вводиться не дуже глибоко. Вона впливає на нервові закінчення, і дозволяє безболісно виконати видалення, нескладні операції, лікування карієсу і т.д.
  • Провідникова – більш глибоке знеболювання, використовується для заморозки великих нервових закінчень, стовбурів і каналів. Такий метод дозволяє заморозити відразу велику ділянку щелепи, тому широко використовується при проведенні хірургічних втручань, лікування запальних процесів.

Наркоз застосовується в стоматології досить рідко і тільки лише за особливими показаннями, таким як:

  • Одноразове видалення великої кількості зубів у дітей;
  • Присутності алергічні реакції на місцеву анестезію для зубів;
  • Психологічні або неврологічні захворювання.

Наркоз – далеко не мирна річ і не варто його недооцінювати. Поряд з великою кількістю переваг, він тягне за собою певні наслідки. В індивідуальних випадках, наркоз може стати причиною виникнення нудоти, запаморочення, головного болю, зупинки дихання, зниження тиску.

Бувають випадки, коли анестезія при видаленні зубів або інших втручаннях може не подіяти. Причиною цього може стати підвищений страх перед процедурою, прийняття алкогольних напоїв, індивідуальне несприйняття препарату.

Протипоказання

Наркознельзя робити в таких випадках:

  • Пацієнт страждає серцево-судинними захворюваннями, або переніс інфаркт менше півроку назад;
  • Захворювання ендокринної системи, наприклад, цукровий діабет і т.д .;
  • Алергічні реакції на певні види знеболюючих або якісь конкретні їх складові елементи.

У будь-якому випадку, знеболювання набагато спростило проведення багатьох стоматологічних процедур і зробило їх більш комфортними. Для того, щоб уберегти себе від негативних наслідків анестезії, обов’язково розкажіть свого стоматолога про індивідуальні особливості свого організму.

Оставить коментарий