Лікування періодонтиту зубів

Лікування періодонтиту зубів

Серйозне захворювання, яке представляє собою запалення кореня зуба та прилеглих до нього тканин, називається періодонтитом. Така проблема зустрічається, досить часто, і може трапитися у людей, незалежно від віку і загального стану організму. Несвоєчасне приділення уваги такому питанню, тягне за собою погіршення ситуації з подальшою втратою зуба. Прогресує періодонтит досить швидко, і самостійно діагностувати ступінь протікання хвороби неможливо. Як зрозуміти, що у Вас з’явилося таке небезпечне захворювання і як його вилікувати, ми розберемося нижче.

Причини виникнення періодонтиту зубів

Зуби людини нерідко піддаються як механічним, так інфекційним пошкоджень. Періодонтит може виникнути в результаті впливу на різці інфекцій, травм або токсичних речовин. Найчастіше таке захворювання виникає як наслідок наявності карієсу або пульпіту, коли пульпа (нерв) вже не буде перешкодою для токсичних речовин. На початкових стадія свого розвитку, така проблема неозброєним поглядом не помітна.

Якщо процес триває занадто довго, і необхідного лікування не надходить, то кісткова тканина поступово руйнується.

У деяких пацієнтів, навколо запаленої тканини кістки формується щільна капсула, так звана гранульома. З плином часу, є ризик перетворення такої гранульоми в кісту, заповнену гноєм і запальними елементами. Як правило, подібні кісти невеликого розміру, але вони можуть розвиватися, і в процесі свого зростання, руйнувати частина щелепи, прорости в додаткові пазухи носоглотки, що в підсумку призведе до перелому щелепи. Це поодинокі випадки, які трапляються в вкрай запущених ситуаціях, однак їх обов’язково варто враховувати.

Симптоматика

Чи відчуваєте тупу біль при пережовуванні їжі або просто при змиканні щелепи? Це може бути першим дзвіночком періодонтиту. Деяким пацієнтам здається, що різці стали вище. Порушення режиму сну і підвищення температури тіла – теж підстава, для звернення до лікаря.

Найнебезпечніше, коли така хвороба проходить безсимптомно. Але навіть якщо больових відчуттів немає, визначити захворювання можна за зміненим кольором ясен – вони стають набряклими, синюватими і як ніби наливаються кров’ю.

Як лікують періодонтит?

Лікування проходить тільки стаціонарно, лікарем-стоматологом. Воно складається з декількох етапів, які можуть відрізнятися, в залежності від занедбаності і складності випадку:

  • Видалення з кореневого каналу продуктів запалення;
  • Прийом відновлювальних препаратів;
  • Пломбування кореневого каналу і порожнини, ураженої карієсом.

Іноді, такого лікування недостатньо, больові відчуття можуть залишатися і посилюватися, що веде за собою повторне чищення каналів з подальшим пломбуванням.

Будь-яке стоматологічне захворювання легше запобігти, ніж лікувати. Але навіть якщо хвороба вже вразила Ваші зуби, не зволікайте візит до стоматолога і усувайте проблему якомога швидше. Звертайтеся в наш стоматологічний центр РЦСІ щоб уникнути неприємних наслідків

Оставить коментарий