Коли не можна робити імплантацію зубів?

Коли не можна робити імплантацію зубів?

Імплантація зубів досить нескладна і не травматична процедура. Однак, це все ж хірургічне втручання, яке має на увазі в собі ряд протипоказань. У цій статті ми розберемося з умовами, в яких таку процедуру робити не можна, і коли виконавши її, потрібно допоміжне лікування або следованіеконкретним заходам пересторог.

Випадки, в яких не можна робити дентальну імплантацію зубів

Якщо Ви все-таки зважилися на подібну процедуру, перше, що стоїмо зробити – це проконсультуватися з лікарем. Грамотний фахівець вивчить Вашу історію хвороби, призначить необхідне обстеження і допоможе виявити заборони до такого втручання.
До загальних обмежень для операційних втручань відносять:

 1. проблеми в серцево-судинній системі;
 2. хвороба нервової системи;
 3. цукровий діабет;
 4. комплексні недуги сполучних тканин;
 5. злоякісні пухлини;
 6. захворювання кровоносної системи;
 7. погану згортання крові;
 8. хронічну недостатність нирок і печінки;
 9. алергію на знеболююче;
 10. хронічний алкоголізм.

Це загальні протипоказання, які виявлені для будь-яких хірургічних операцій. Серед тих, які відносяться саме до імплантації зубів:

 1. Обмеження за віком. Не можна встановлювати імплантати у віці 15-23 років. Саме на цьому етапі відбувається завершення формування тканини кістки.
 2. Хвороби кісткової системи, теж порівнюють до нуля можливість імплантування. Така процедура дуже знижує ймовірність регенерації тканини кісток.
 3. Постійно знижений імунітет виступає причиною відмов проведення імплантування.
 4. Якщо в період планованого протезування відбувається лікування імунодепресантами, антикоагулянтами і цитостатиками, процедуру рекомендують відкласти, тому що подібні препарати підвищують ризик відторгнення імплантувати протеза.

Відносні протипоказання

До таких протипоказань відносять ті, які мають на увазі певний ризик проведення процедури і потреба в певних способах обережності.
Існування у людей таких недуг, як цукровий діабет, венеричні захворювання, виснаження організму, великі стресси- є протипоказанням, однак подібні проблеми можна підлікувати і поліпшити загальний состояніепрідержіваясь рекомендованих лікарями правил.
До відносних обмежень відносять і шкідливі звички – надмірне прийняття алкоголю, систематичне куріння і вживання наркотичних засобів.
Небезпечні професії або захопленість екстремальним видом спорту, також виступає фактором неможливості установки зубного імплантату, через те, що подібні ситуації викликають ризик отримання травм.

Тимчасові протипоказання

Існують ситуації, коли провести Дентальне імплантування неможливо в якийсь конкретний часовий проміжок. Це може бути вагітність, годування грудьми, період перебігу гострого запального процесу, наявність в організмі вірусної інфекції, період пост-радіаційного опромінення і т.д. У таких випадках, варто почекати, коли несприятливий період пройде і після проведення необхідного обстеження приступити до втручання.

Як визначають те, що імплантацію зробити неможливо

Перед тим, як прийняти рішення про імплантування, фахівець уважно оглядає ротову порожнину пацієнта, аналізує стан різців, слизову оболонку, правильність прикусу. Після цього лікар призначає рентген скелета лицевої ділянки.
Щоб виявити можливі протипоказання, доктор може призначити додаткове обстеження і аналізи.
Дентальная імплантація дуже ефективна процедура, але на жаль, вона доступна не кожному. Вивчення можливих протипоказань, дозволяє зрозуміти, що від деяких з них можна позбутися, пройшовши нескладний курс лікування.
Якщо ж імплантування все ж для Вас не є, стоматолог порекомендує Вам застосувати традиційний спосіб протезування.

Оставить коментарий