Страх більшості людей перед походом до стоматолога, заснований на тому, що він асоціюється з болем, яку можуть там заподіяти. Сучасна стоматологія – приділяє особливу увагу безболісного лікування, що не приносять і мінімального дискомфорту.
Велика кількість засобів і способів знеболювання, дозволяють максимально ефективно заморозити область, в якій буде проводитися втручання.
Крім того, застарілі інструменти та прилади, давно замінили сучасними апаратами, які оснащені спеціальними лазерами, за рахунок чого, працюю безшумно і без заподіяння неприємних відчуттів.
Види анестезії в стоматології і препарати, які для цього застосовуються
Фармацевтичні компанії, постійно працюють над створенням новинок знеболюючих препаратів, які можуть застосовуватися в стоматології. Саме завдяки їм, можна виділити наступні види анестезії:
- Аплікаційна -анестезія, що передбачає поверхневе знеболювання. Як анальгетиків, використовують спеціальні спреї, до складу яких входить лідокаїн, або ж гелі. Якщо стоматологічна процедура не має на увазі особливої складності, припустимо, необхідно видалити рухливий зуб або зняти відкладення на різцях, то застосовують саме такий вид знеболювання. Також, знеболюючі спреї і гелі можуть використовуватися перед глубокойанестезіей, щоб прибрати неприємні відчуття від уколу.
- Інфільтраційна – один з найбільш популярних способів заморожування. Має на увазі введення препарату під слизову оболонку, окістя або внутрішньокісткової порожнину. Універсальний тип знеболювання, що застосовується в лікуванні і оперуванні зубів. Ін’єкція відрізняється дією, яке триватиме не менше години, і дозволяє виконати стоматолога практично будь-який тип втручання.
- Провідникова анестезія в стоматології – використовується при впливі на область великих корінних зубів, оперуванні ясен і хірургічних втручань великих обсягів. Анальгетик вводитися прямо до розгалуження трійчастого нерва.
- Стовбурові анестезія в стоматології – масштабна блокада, яка робиться в основу черепа. Вона дозволяє заморозити гілки трійчастого нерва. Застосовується в особливо складних випадках, коли втручання проходить в стаціонарі.
- Поверхнева седація – занурює пацієнта в стан, схоже зі сном. Після введення препарату, хворий заспокоюється, не відчуває болю, і може реагувати на слова лікаря. Ідеальний варіант для маленьких пацієнтів. Можна використовувати починаючи з чотирьох років.
Досвідчені фахівці дуже часто додають до анальгетиків судинозвужувальні препарати, які збільшують ефективність знеболюючого і перешкоджають його всмоктуванню в кров.
Лікування зубів з анестезією без болю і страху абсолютно реально
Будь-яке втручання в сучасній стоматології, обов’язково проводитися під наркозом. Лікар обов’язково уточнює у пацієнта про наявність алергії на лікарські препарати, і якщо такі є, то необхідно докладно розповісти про це лікареві.
Існують кілька протипоказань, коли категорично забороняється використовувати анестезію в стоматології:
- алергічна реакція на анальгетики;
- психологічні захворювання;
- цукровий діабет;
- гормональні порушення;
- патології серцево-судинної системи;
- захворювання органів дихання.
У всіх інших випадках, вдаватися до допомоги анестезії можна, можливо. Кваліфікований стоматолог швидко підбере найбільш підходящий вид знеболювання і проведе необхідне втручання без найменшого дискомфорту для свого пацієнта.