Як правильно чистити зуби?

Як правильно чистити зуби?

Правильна чистка зубів займає не менше трьох хвилин. Більшість людей нехтують таким правилом, і дуже часто не дочищают різці. Наслідком цього може стати виникнення карієсу і утворення запальних процесів, адже застрягли частинки їжі, починають розкладатися, і в них виникають бактерії. У цій статті ми розглянемо кілька основних технік, які дозволять правильно очистити ротову порожнину, але для початку, запасіться секундоміром, щоб привчити себе виконувати чистку, яка тривати не менше 180 секунд.

Методи чистки зубів

Те, що чистити зуби необхідно два рази в день, кожен знає ще з дитинства. Деякі стоматологи рекомендують виконувати чистку після кожного прийому їжі, але через способу життя, слідувати таким рекомендаціям, людям, які постійно перебувають на роботі, практично не реально.
Дуже важливо, правильно чистити зуби. Тому, було розроблено кілька основних технік.

  1. Універсальна. Щітку необхідно тримати під кутом в 45 градусів, і робити близько десяти вичищати рухів від краю підстави до краю різця. Обов’язково очистіть таким же способом жувальні різці, пройшовшись по всіх їх поверхні. Для того, щоб вичистити передні різці з внутрішньої сторони, щітку варто розташувати перпендикулярно зубного ряду і направляти руху чітко вперед. Жувальну область всієї ротової порожнини, варто очищати, виконуючи руху з боку в бік. Точно також, необхідно провести чистку нижньої щелепи. По завершенню процедури, виконайте масаж ясен. Що б зробити це, потрібно зробити руху по колу, захоплюючи краями щітки поверхню ясен. Виконувати такий масаж можна тільки в тому випадку, якщо ясна абсолютно здорові, не кровоточать і в них немає ознак запалення.
    Щадна. Такий метод розроблений спеціально для того, щоб уберегти запалені ясна від травмування. Щітку варто тримати перпендикулярно зубного ряду, і виконувати при цьому вертикальні руху від підстави різця до його краю. Смикнув щелепи, очистіть усі різці м’яким, що не надавлюють рухами з боку в бік. Відкрийте рот, і таким же способом прочистите зуби зі внутрішньої сторони.

Підбирайте правильну щітку

Якість чотки безпосередньо впливає на те, наскільки ефективною буде чистка. більшість стоматологів схиляються до думки, що краще купувати щітки з щетиною м’якою, або ж середньо м’якою. Вони набагато краще справляються з видаленням зубного нальоту і залишків їжі, а також знижують ризик травмування ясен під час процедури.
Вибирайте щітки, головка яких невелика, і трохи видовженої форми до краю. Вони краще очищають зуби в важкодоступних місцях.
Жорсткі щітки варто купувати тим пацієнтам, у яких спостерігається підвищене утворення зубного нальоту або тим, хто страждає товстим біотипів пародонту.
Зверніть свою увагу на щітки, які крім нейлонової щетини складаються і з гумових вставок. Такі вставки на 40% краще справляються зі стиранням нальоту, повертають первісний вигляд зубної емалі, видаляють сліди кави і чаю на зубах.
Ще варто відзначити, що у все більшої кількості людей спостерігається надмірная чутливість зубів. Саме для них, виробники стоматологічних товаром, розробили ультрам’якого зубну щітку, яка отримала назву Sensitive. Її щетина відрізняється розщепленої структурою з поліамідного матеріалу. Щетинки відмінно вбирають воду, тому, в період чистки, стають ще більш м’якими. Обробка щетинок іонами срібла, забезпечує аксесуару антибактеріальний ефект, який триватиме досить довго.

Наскільки важливий тип зубної пасти

На полицях магазинів представлений широкий асортимент різноманітних зубних паст, які відрізняються за ціною, властивостям, обсягами і т.д. Найбільш поширені види, такі:

  • відбілюючі;
  • комплексні;
  • для чутливих зубів;
  • лікувально-профілактичні;
  • фторвмісні.

Підбирати тип пасти слід з особливостей свого зубного ряду. Так, якщо у людини є схильність до розвитку карієсу, краще користуватися фторвмісними типами.
При кровоточивості ясен, краще скористатися комплексної пастою, в якій містяться вітаміни, натуральні масла лікарських рослин, що сприяє зміцненню ясен.
Але в будь-якому випадку, в підборі пасти, зверніться за консультацією до стоматолога, який краще розбереться в особливостях Ваших зубів і допоможе вибрати пасту, яка попередить можливі захворювання і добре зміцнить зуби.
Забезпечте себе красивою і здоровою посмішкою, регулярно і якісно очищаючи свою ротову порожнину, використовую правильну щітку і відповідну пасту.

Оставить коментарий