Як виправити неправильний прикус?

Як виправити неправильний прикус?

Більше 80% населення всієї земної кулі стикаються з проблемою неправильного прикусу. У деяких випадках, ситуація не критична, і люди можуть прожити з нею все життя, не відчуваючи ніякого дискомфорту. Але бувають складні, аномальні ситуації, коли втручання лікаря-ортодонта просто необхідно. Сучасні центри стоматології в Харкові, пропонують безліч методик, що дозволяють позбутися від подібної проблеми. Особливості та переваги кожної з них ми розглянемо в даній статті.

Для чого потрібно виправляти прикус?

Від здоровою і красивою посмішки залежить набагато більше, ніж ми думаємо. Вона надає людині впевненості, і грає важливу роль у формуванні першого враження і розвитку особистих і ділових відносин. Наявність проблем в ротовій порожнині, нерідко стають причиною виникнення комплексів, почуття неповноцінності і замкнутості людини.
Крім психологічних проблем, порушення прикусу може негативно позначатися на стані здоров’я людини. Крім підвищеної чутливості ясен, неприємного запаху з рота, можуть виникнути труднощі в роботі всього шлунково-кишкового тракту. Виправити неправильний прикус в ранньому дитинстві набагато простіше, ніж боротися з його наслідками в майбутньому.

Коригування прикусу за допомогою брекет-систем

Брекети – найпопулярніший і ефективний метод при боротьбі з неправильним прикусом. Конструкція складається з металевих дужок і замків, які можуть бути виконані з:

  • Металу;
  • Кераміки;
  • Сапфірів;
  • Пластика.

Такі замочки кріпляться до зубів спеціальним клеєм, а силова дуга виконує функцію коригування їх положення.
Перевагою подібних конструкцій виступає те, що вони здатні боротися з абсолютно будь-якою патологією прикусу.
Тривалість лікування може становити до одного року, або ж, в особливо складних випадках, триватиме близько трьох років. Лікування передбачає особливий догляд за конструкцією і періодичне відвідування фахівця, який буде коригувати скоби.

Як виправити прикус без брекетів?

Такий ефективний спосіб виправлення прикусу, як брекети, ускладнюється одним вагомим недоліком – естетичний вигляд. Багато людей, навіть маючи фінансову можливість встановити пластинки, не роблять це тільки тому, що комплексують. Перебувати в суспільстві з «металевими» зубами дорослій людині досить складно. Якщо пацієнт виступає категорично проти установки пластинок, то стоматолог може порекомендувати йому кілька інших варіантів вирішення подібної проблеми.

Коригування прикусу капою

Прозора пластинка, знімного типу, називається капою. Одягають її періодично, як правило, в момент сну. Під час її шкарпетки, пацієнт не відчуває ніякого дискомфорту, і легко знімає капу, коли це необхідно.
Виготовляють капу після знімка щелепи, і для того, щоб домогтися бажаного результату, варто кілька разів переробляти капу, з урахуванням зміни і вирівнювання зубного ряду.
Лікувати прикус таким способом ефективно тільки в НЕ запущеної ситуації, і в такому випадку, корекція займе близько одного року.

Изменение прикуса хирургическим путем

Кардинальний спосіб корекції прикусу – з залученням хірургії. Такий метод рекомендується в особливо важких випадках, таких як:

  • Третя ступінь складності порушення прикусу;
  • Деформування зубощелепної системи;
  • Неправильні пропорції щелепи;
  • Асиметрія щелепних тканин.

Операція проходить під наркозом, в ході якої, хірург виконує коригування щелепи, шляхом надрізання кісткової тканини в області різців, що підлягають переміщенню. Таке втручання дозволяє спростити ковтання їжі пацієнтом, її пережовування, а в особливо складних випадках, навіть полегшує дихання.
Пам’ятайте, що своєчасне вирішення проблеми, дозволить уникнути ряду наслідків. Виправлення прикусу у ранньому віці, дає можливість набагато легше впоратися із завданням. Тому, якщо Ви помітили таку проблему у свою дитину, не затягуйте, і обов’язково зверніться до лікаря-ортодонта.

Оставить коментарий