Що потрібно знати про пародонтит

Що потрібно знати про пародонтит

  1. Особливості хвороби
  2. Що робити, якщо Вам поставили діагноз – пародонтит?
  3. Передумови розвитку пародонтиту

Будь-які хвороби ясен впливають на стан ротової порожнини в цілому, і пародонтит тому не виключення. Але дуже часто значимість таких захворювань недооцінюють, адже, як правило, вони проходять безсимптомно і не заподіюють ніякого дискомфорту людині. Саме з цього, пародонтит ще називається «тихою хворобою».

Наша мета – донести людям, що таке захворювання можна попередити і повністю вилікувати на ранніх стадіях. Адже чим більше буде посилюватися ситуація, тим складніше з нею буде впоратися в майбутньому.

Дізнатися про стан своїх ясен можна, відвідавши стоматолога.

За статистикою, більшість людей, які проживають на землі, мають всі передумови для розвитку такої хвороби, або є носієм певної її стадії. На повсякденне життя людини і його звички впливає не тільки прогресуюча хвороба, але і легкі її форми.

Безліччю проведених досліджень було доведено, що захворювання впливає на загальний стан здоров’я пацієнта:

 • Хвороба Альцгеймера;
 • Серцево-судинні захворювання;
 • Цукровий діабет.

Особливості хвороби

Як правило, в процесі розвитку хвороби найбільше отримують збитки:

 • ясна;
 • кістяна тканина;
 • всі тканини, що знаходяться навколо зубів.

Хоч велика кількість людей і схильні до ясенним хвороб, але 10% з них знаходяться в області підвищеного ризику і можуть піддаватися більш складним стадіях пародонтиту. Результатом важких форм хвороби виступає втрата кісткової тканини з подальшим ризиком повного позбавлення різців. Причиною такого стану виступають хвороботворні мікроорганізми, які регулярно присутні на зубах.

Що робити, якщо Вам поставили діагноз – пародонтит?

Регулярні походи до стоматолога можуть стати передумовою того, що діагноз, поставлений Вам – дійсно правильний. Грамотний фахівець після ретельного огляду та встановлення діагнозу, порадить Вам найбільш підходяще лікування пародонтиту. Як правило, це поради по регулярному і ефективному догляду за ротовою порожниною, що зводять до мінімуму наявність патогенної мікрофлори на поверхні Ваших різців. Дуже часто, пройшовши процедуру професійної гігієни ротової порожнини (і постійно дотримуючись рекомендації стоматолога) можна благополучно впоратися з хворобою. У більш складних випадках, буде потрібно комплекс процедур, детально дізнатися про які можна у свого лікаря.

Передумови розвитку пародонтиту

В цілому, близько 10% жителів нашої планети схильні до такої хвороби. Безліч досліджень в цій області спрямовані на те, щоб вивчити основні передумови до її виникнення. Але на сьогоднішній день, визначено тільки три основні чинники ризику:

 • генетична схильність;
 • Стрес;
 • Куріння.

Позбавлення від залежності куріння сигарет виступає найбільш значущим фактором, який може знизити прогресування хвороби. Крім цього, є певні системні хвороби, наприклад цукровий діабет, істотно збільшує ризик розвитку пародонтиту.

Оставить коментарий