Протезування зубів. Де поставити якісний протез?

Протезування зубів. Де поставити якісний протез?

У кожної людини з часом з’являється необхідність у видаленні хворого зуба. Причиною тому може стати неможливість вилікувати його звичайними методами – на допомогу завжди прийде протезування зубів. При нинішньому рівні розвитку стоматології, фахівці пропонують великий вибір способів відновити зубний ряд, надати посмішці природну красу, забезпечити здоров’я ротової порожнини. Найважливіше в даному питанні – звернутися до кваліфікованого фахівця, який все зробить по вищому розряду.

Яким буває зубний протез?

Зараз провідні клініки надають на вибір більше десятка видів штучних зубів, кожен з яких застосовується в тому чи іншому випадку. У пацієнта є можливість вибору, як за вартістю процедури, так і за її складності. Досвідчений стоматолог завжди порадить найкращий варіант, виходячи з ситуації, що склалася.

Найбільш популярними вважаються незнімні протези зубів, так як вони кріпляться безпосередньо до кістки або існуючого зубного ряду, забезпечуючи мінімальний дискомфорт і простий догляд.

Незнімні зубні протези

  • коронки – використовуються, коли треба відновити лише частина живого зуба. Бувають металеві, з кераміки і металокераміки, з діоксиду цирконію або оксиду алюмінію;
  • «Міст» – застосовується в разі повної відсутності одного або декількох зубів. Буває декількох типів: з опорою на власні зуби, сусідні до порожнього простору; із застосуванням імплантів; адгезивні;
  • мікропротези – носять більш естетичний характер і застосовні тільки при незначних пошкодженнях зубів. На сьогоднішній момент використовують поверхневі вкладки, люмініри і вініри, штучні зуби на мікрозамках.

Знімні протези для зубного ряду

  • за типом конструкції бувають цільними і бюгельнимі. Перший варіант являє собою набір коронок з акрилової основою, максимально схожою на ясна, що забезпечує падежное кріплення в роті протягом дня.
  • Бюгельний протез часто застосовується при відсутності жувальних зубів – є системою з металевої дугоподібної опорою і коронками – такий тип здатний витримати цілком серйозні навантаження і довго не зношується;
  • за типом фіксації в ротовій порожнині – на «присосках» і з застосуванням крему. У першому випадку використовується природна еластичність матеріалу протеза, що огортає ясна, забезпечуючи міцність зчеплення; у другому – застосовується крем-клей, що збільшує надійність протеза.

Який з описаних видів зубних протезів вибрати, залежить від побажань пацієнта, рекомендацій стоматолога і загального стану всієї ротової порожнини. Професіонал завжди підкаже найкращий варіант, щоб хворому не довелося щомісяця звертатися за допомогою, а забезпечить багаторічна безпроблемне використання.

Оставить коментарий