Підвищена чутливість зубів – куди звертатися?

Підвищена чутливість зубів – куди звертатися?

Більше половини людей у всьому світі стикаються з такою проблемою, як чутливість зубів. У чому ж причина дискомфорту при такому захворюванні, чому чутливість зубів з’являється у людей і як з нею впоратися – давайте розбиратися!

Причина появи чутливості в зубах?

Чутливість емалі з’являється при її порушенні. Зовнішня оболонка зубів починає руйнуватися через пасти з абразивними частинками, дуже жорсткої щітки, постійної присутності в раціоні солодощів, газованих напоїв, міцного чаю або кави, куріння. Є люди, у яких спостерігається звичка скреготати зубами уві сні. Це не тільки руйнує емаль, а й виступає передумовою для існування нервових захворювань.

В центрі стоматології в Харкові є можливість зробити комплексне обстеження ротової порожнини, щодо скарг на чутливість зубів. Буває, що причина криється в неповноцінному фосфорно-кальцієвий обмін, існування інфекційних хвороб та інші причини.

Ще однією передумовою для розвитку чутливості зубів виступають стоматологічні процедури. Наприклад, відбілювання або позбавлення від зубного каменю виступають поширеною причиною цього.

Як запобігти або вирішити проблему чутливістю зубів?

Для того, щоб запобігти або вилікувати чутливі зуби, можливо:

  • забезпечити собі правильне і повноцінне харчування, в якому обов’язково будуть продукти, що містять фосфор і кальцій;
  • зубна щітка повинна відрізнятися м’якою, можливо, злегка жорсткою щетиною;
  • чистити зуби необхідно акуратно, здійснюючи не менше 20 обертальних рухів;
  • не застосовувати пасти для чищення зубів, що містять абразивні частинки;
  • ополіскувачі для рота варто купувати для чутливих зубів;
  • звести до мінімуму вплив на зуби перепадів температур;
  • обмежити вживання твердих і хрустких овочів / фруктів;
  • повністю виключити клацання насіння.

Спробуйте щодня полоскати зуби фтором, кальцієм і калієм. Також можна користуватися лікувальними зубними пастами, розроблених спеціально для профілактики і лікування чутливості зубів.

Полоскання травами і настоями також стане відмінною профілактикою при існуванні подібної проблеми.

Крім того, Ви завжди можете звернутися до стоматолога і пройти курс комплексного лікування. Спеціальні технології будуть спрямовані на закриття травмованих каналів, що призведе до потовщення і зміцненню емалі і як наслідок, зниження чутливості зубів.

Оставить коментарий