Брекети – трохи терпіння заради краси

Брекети – трохи терпіння заради краси

З часу свого винаходу, понад сто років тому, брекет-система стала набагато досконаліше, безпечніше і виглядає привабливо. Тепер вирівнювання зубного ряду застосовується людьми не тільки в самих крайніх випадках, але і при найменших дефектах в розташуванні зубів або неправильному прикусі. У сучасній стоматології брекети носять не тільки діти, а й дорослі, які хочуть поліпшити своє здоров’я і надати красу усмішці.

Установка брекетів – коли це необхідно?

Більшість професіоналів сходиться на думці, що краще використовувати зовнішній вплив на виправлення зубів і прикусу в дитинстві, коли кістка ще не остаточно сформувалася. Але навіть в дорослому віці цілком можна змінити геометрію щелепи, вирівняти зубний ряд, виправити багато проблем зі здоров’ям – доведеться тільки трохи більше потерпіти.

З часів громіздких металевих конструкцій з фільмів жахів брекети сильно змінилися. Тепер вони представляють собою невеликі системи, які привабливо виглядають на зубах, а дизайнери змогли урізноманітнити і внести деякі нововведень в зовнішній вигляд кріплень. Установка брекетів проходить в кілька етапів:

  1. обов’язкове лікування всіх зубів, до яких буде кріпитися система. Тут важливу роль відіграє економія часу, так як після установки будь-яке лікування перетвориться в демонтаж / монтаж системи, додаткові грошові витрати, більше часу в стоматологічному кріслі;
  2. установка опорних кілець на кореневі зуби, куди, власне і буде кріпитися основна дуга, що виправляє форму щелепи. Металеві опори не видно при усмішці і доставляють дискомфорт тільки в перші два-три дні;
  3. кріплення невеликих замків на безбарвному клеї до поверхні зубів. При цьому кріпильний матеріал не роз’їдає емаль і надійно приклеює замки;
  4. установка металевої дуги, яка і виконує основну функцію щодо вирівнювання. Залежно від того, яким має бути результат – випрямлення зубного ряду, виправлення прикусу, або ж і те й інше, лікар підбирає потрібний тип дуги. Саме вона, підкоряючись «пам’яті металу» буде повертатися в свою початкову форму, попутно змінюючи посмішку пацієнта до невпізнання;
  5. фіксація дуги до замків за допомогою еластичних тяг – це безбарвні або розфарбовані резиночки, які фіксують елементи конструкції, а також можуть стати частиною стилю людини, тим більше, що самостійно їх міняти досить просто.

Що можна зробити в нашій клініці?

Зараз, при інтенсивному розвитку технологій, кваліфікована клініка здатна запропонувати масу варіантів брекет-систем: металеву класику; прозорі сапфірові; керамічні або золоті; дизайнерські, з використанням різних безпечних матеріалів.

Окремо варто виділити непомітні лінгвальні системи, що кріпляться до внутрішньої сторони зубів. Для їх використання необхідно проконсультуватися з лікарем, так як в особливо складних ситуаціях вони не підходять для правильного виправлення зубного ряду.

Оставить коментарий