Безболісне видалення нерва

Безболісне видалення нерва

Лікування пошкодженого зуба завжди сприймається негативно з боку пацієнта. З одного боку – це необхідність привести в порядок зубний ряд; а з іншого – страх того, що буде боляче. Особливо, коли справа стосується такої делікатної процедури, як видалення нерва зуба.

У професійних клініках, забезпечених сучасним обладнанням, дана проблема практично повністю вирішена, і процедура лікування не викликає дискомфорту навіть у дітей. Новітні засоби знеболювання дозволяють видалити нерв швидко і без наслідків, проте все залежить від конкретної ситуації і кваліфікації лікаря.

Як видаляють зубний нерв?

Наявність нервових закінчень і кровоносних судин всередині пульпи дозволяє не тільки відчувати гаряче і холодне, але і забезпечує належний захист від бактерій, подаючи сигнали про те, що в ротовій порожнині не все гаразд. При цьому в ушкодженому зубі може початися незворотній хвороботворний процес, якщо судини схильні до зовнішнього впливу. Простіше кажучи, нерв починає відмирати і гнити, утворюючи сприятливе середовище для складних хвороб і може привести до втрати навіть візуально здорового зуба.

Процедура видалення має кілька етапів, і практично завжди процес видалення проходить за одне відвідування стоматолога:

  • визначення необхідності видалення – за допомогою огляду хворого зуба або із застосуванням рентгена;
  • розтин поверхні – забезпечує доступ до нерву. При цьому можуть використовуватися, як звичайна місцева анестезія, так і сучасні заморожують кошти, які знижують больові відчуття;
  • знищення нерва – застосовуються безпечні хімічні сполуки, щоб знешкодити нервові закінчення;
  • чистка каналів від залишків – проводиться механічним шляхом. В особливо складних випадках, коли канали розгалужені або мають викривлену форму, може знадобитися повтор процедури;
  • пломбування – закриття порожнини зуба, щоб в нинішньому просторі не залишалося місця для бактерій.

Що робити, якщо болить зуб після видалення нерва і чищення?

По-перше, це може бути м’язова пам’ять, так як після закінчення дії анестетиків, відчуття повертаються. Неприємний ефект не повинен тривати більше 1-2 днів. Якщо ж біль триває, значить лікар провів неякісне видалення і чистку, залишивши частинки нерва в каналах. На це є кілька причин: пошкодував пацієнта і вирішив, що зуб відновиться і так, не втративши своєї чутливості; не було чітко видно на рентгені всіх можливих відгалужень нерва; через вашу фізіології, не став застосовувати сильні медичні препарати. У будь-якому випадку, потрібно відразу звернутися до стоматолога, щоб уникнути згубних наслідків.

Оставить коментарий