Зубні коронки – що це?

Зубні коронки – що це?

Хвороби зубів і ясен є практично майже у всіх жителів нашої планети. Поява карієсу, випадання зубів і багато інших проблем не лише порушують функціонування зубного ряду, а й призводять до погіршення естетичного стану посмішки. Протезування з використанням коронок виступає одним з найбільш популярних і ефективних методів зробити зовнішній вигляд зубів колишнім. У цій статті ми познайомимо Вас з різновидами сучасних коронок і особливостями кожного з видів.

Різновиди зубних коронок

Установка коронки являє собою реставрацію зубного ряду, коли спеціальний протез, виготовлений в лабораторії, встановлюється на зуб, повністю покриваючи його верхню частину. Для фіксації коронки використовується спеціальний стоматологічний цемент. Коронка сприяє тому, що відновлюється не тільки жувальна функція зуба, але і естетика всієї усмішки.

Залежно від матеріалу виготовлення, виділяють наступні види коронок:

  • Металеві – найбільш популярним з дорогоцінних металів, який використовується для виготовлення коронок, виступає золото. Подібні протези дуже надійні, не алергенні і чудово захищають зуб від попадання бактерій.

Що стосується коронок з недорогоцінних металів, то відмінним аналогом золота виступає титан. Він не настільки міцний як золото, досить дешевий, проте останнім часом не користується популярністю серед пацієнтів.

  • Металокераміка – сучасні, відносно недорогі, міцні і функціональні протези. Сама коронка складається з основи, виконаної з металу, а зверху покрита шаром кераміки. Служить подібний протез до 15 років.
  • Безметалеві коронки – виступають найдорожчим варіантом на сьогодні. Такі протези відрізняються найбільш естетичний зовнішній вигляд, тривалим терміном служби і високою функціональністю. На відміну від конструкцій з металу, вони повністю позбавлені недоліків – не викликають алергічних реакцій, а ясна при їх установці не темніють.
  • Металопластмаса – лита металева конструкція, зверху покрита пластмасою. Такий варіант один із самих бюджетних, однак термін служби подібних коронок – мінімальний.

Як встановлюються зубні коронки

Стоматологія Харків пропонує установку зубних коронок за доступною ціною. Перед тим, як прийняти рішення про встановлення коронки, стоматолог проводить огляд пацієнта. При відсутності протипоказань, вибирається тип конструкції, яка буде встановлюватися.

Далі відбувається підготовка самого зуба. Лікар видаляє нерв з зуба, пломбує канал і обточує коронку. Шар за шаром, стоматолог прибирає з зуба тканини, для того, щоб коронка ідеально на нього “села”.

Коли все готово, відбувається примірка коронки. Стоматолог повинен переконатися в тому, що конструкція щільно сидить на різці і не заважає пацієнтові. Тільки в цьому випадку коронка встановлюється за допомогою стоматологічного цементу.

Оставить коментарий