Чи можна знімати вініри

Чи можна знімати вініри

Відмінним рішенням для позбавлення від кривизни зубів і створення білосніжної, голлівудської посмішки виступає встановлення вінірів. Спеціальні накладки на зуби, які широко використовуються в стоматології, здатні позбавити від неприємної жовтизни і плям на зубах, непривабливих відколів і тріщин.

Особливості вінірів і чи можна їх знімати

Насправді, вініри – це ті ж коронки, які встановлюються на зуб за допомогою спеціального стоматологічного цементу.

По суті, зняти їх звичайно можна, тільки чи варто це робити?

Є певні ситуації, коли зняття виниров все ж може знадобитися. Давайте познайомимося з ними докладніше.

  1. Знос вінірів – композитний матеріал, який використовується в виготовленні накладок, є не надто надійним. Згодом, білосніжні вініри втрачають свою білизну, що дуже помітно. Після п’яти років шкарпетки подібних накладок, їх рекомендується замінити.
  2. Освіта ушкоджень або відколів на вініри – на жаль, навіть з дорогим порцеляною може статися подібна ситуація, якщо пацієнт нехтує правилами догляду та використання накладок. Пацієнтам необхідно постійно пам’ятати про те, що при носінні керамічних накладок, слід уникати твердої їжі, такої як горіхи, морква, насіння і т.д. В іншому випадку відколів не уникнути і реставрація конструкції все ж буде потрібно.
  3. Сильне ураження ротової порожнини карієсом – нехтування правилами гігієни стає частою причиною того, що різці, на які встановлені вініри також уражаються карієсом.
  4. Неякісно встановлений вінір – якщо конструкцію встановлює непрофесіонал, то бувають ситуації, коли накладка не відповідає за розміром природному зубу пацієнта, заважає і доставляє усілякий дискомфорт.

Всі перераховані вище причини виступають вагомим підґрунтям для того, щоб зняти вініри.

Процедура зняття вінірів

Зняти вініри може тільки стоматолог, використовуючи для цього спеціальну техніку. Тим пацієнтам, хто думає, що можна позбутися від накладок самостійно, відразу скажемо – це неможливо.

У сучасній стоматології використовуються наступні методи зняття вінірових накладок:

  • Спилювання – дана процедура вимагає від лікаря високого професіоналізму, так як спилювання проводиться спеціальним алмазним бором. За допомогою такого обладнання спиливается сам винир а також стоматологічний цемент на який він кріпиться. Складність процедури полягає в тому, що в певний момент досить складно зрозуміти, в якому місці закінчується винир і починається зуб пацієнта.
  • Зняття вінірів за допомогою лазера – використання таке методу дозволяє зруйнувати цемент, на якому тримається винир. В результаті, накладка просто відстає від зуба. Подібний спосіб вважається найбільш оптимальним, однак існує ймовірність, що лазер не спрацює, якщо товщина вініровой накладки буде занадто великий. У такій ситуації, використовується алмазний бор і лазер в комплексі.

Якщо Ви з якихось причин вирішили зняти вініри, обов’язково порадьтеся з лікарем. Справа в тому, що коли накладка доставляє певний дискомфорт – можна впоратися з ним будь-якими з існуючих методів. А ось те, що після зняття винира зубна емаль буде занадто чутлива і не захищена – це факт.

Оставить коментарий