Імплантація при пародонтозі: надійна фіксація зубів

Імплантація при пародонтозі: надійна фіксація зубів

Для імплантації зубів ротова порожнина практично не буває в ідеальному стані. Особливо ясна схильні до таких захворювань, як пародонтоз і пародонтит. В обох випадках кісткова тканина стає пухкою, що призводить до розхитування і випадання зубів. Імпланти при пародонтозі ще недавно були нездійсненною мрією для пацієнтів. В даний час, завдяки інноваційним технологіям, фахівці клініки РЦСІ успішно справляються з поставленим завданням.

Імплантація при пародонтозі: особливості захворювання

Багато пацієнтів страждають захворюваннями ясен. При пародонтиті вони запалюються, починають кровоточити, на зубах накопичується наліт і камені під яснами. У початковій стадії запалення можна зупинити і таким чином запобігти розвитку захворювання. В іншому випадку з часом руйнується кісткова тканина, що призводить до втрати навіть здорових зубів.

Пародонтоз призводить до таких же сумних наслідків, але протікає без явних ознак запального процесу. Через відсутність явних симптомів діагностувати захворювання на ранній стадії може тільки при огляді стоматолог. Причиною розвитку патології нерідко стає слабке кровопостачання м’яких тканин, захворювання імунної системи, цукровий діабет, травма щелепи.

В результаті втрати зубів постає питання про протезування. Імплантація зубів при пародонтозі неможлива без попередньої підготовки. Основна причина полягає в атрофії кісткової тканини. Імплант не приживеться якщо буде недостатньо місця. При захворюванні кістка поступово руйнується, що може привести до відторгнення чужорідного тіла.

Друга проблема – це запальний процес, який необхідно зупинити перед оперативним втручанням. Інфекція швидко поширюється і може потрапити в порожнину установки імпланта. Це стане причиною розвитку періімплантіта. В результаті відбудеться відторгнення імпланта, а пацієнт при цьому буде відчувати сильний біль.

Захворювання ясен призводить до розхитування зуба. Фахівці розглядають всі варіанти, щоб його зберегти. Видалення натурального зуба проводиться в таких випадках:

 • сильна рухливість;
 • оголена шийка зуба;
 • скупчення гною;
 • утворення глибоких пародонтальних кишень.

При правильному підході на його місце можна встановити імпланти при пародонтиті. Можливості сучасної стоматології досить широкі, потрібно тільки ретельно підготуватися до хірургічної процедури.

Імплантація при пародонтиті: підготовка до хірургічного втручання

Імплантація зубів при пародонтиті полягає в наступному:

 • видаляється наліт і зубні камені, які передують запальний процес;
 • для зняття запалення пацієнтові призначають протизапальні препарати;
 • рухливі зуби видаляють або шініруют зі здоровими;
 • якщо видаляється велика кількість розхитаних зубів встановлюється один постійний протез.

Імплантація при пародонтозі: метод протезування

Класичний імплант не завжди можна встановити при пародонтозі. Кость на місці зуба, що випав швидко руйнується, і для імпланта просто немає місця.

Обсягу кістки може вистачити, якщо імплантація при пародонтиті буде проводитися відразу після випадання або видалення зуба. Лікар проведе ретельне обстеження і прийме рішення який спосіб протезування можна застосувати.

Індивідуальна базальна імплантація полягає у фіксуванні довгих штучних коренів глибоко в кістку. При виникненні запального процесу це знижує ризик атрофування. Такий метод застосовується при реставрації декількох зубів або всієї щелепи.

Якщо проводиться імплантація при пародонтозі після випадання всіх зубів, роблять повне протезування. Протез може кріпитися на чотирьох стержнях, які встановлюють під кутом. Незалежно від обсягу кісткової тканини вони забезпечують якісну фіксацію. Пацієнтам, у яких запальний процес досяг останньої стадії, знадобиться ще 2 додаткових імпланта.

Імплантація при пародонтиті: перевага

Стрижень встановлюється в найміцнішу частину кістки і його термін служби нічим не обмежений. Завдяки жувальної навантаженні штучний корінь чи не порушує нормальний обмін речовин і кровообіг. Залежно від обраного матеріалу коронка прослужить до 10 років, імплант обмежень не має.

Серед основних переваг імплантації виділяють:

 • естетичний вигляд, природна посмішка;
 • якісна фіксація;
 • рівномірно розподіляється навантаження, що зупиняє атрофію і сприяє відновленню кісткової тканини;
 • фіксуються сусідні розхитані зуби.

Особливого догляду імпланти не вимагають. Протези чистять як власні зуби, добре прочищаючи міжзубні проміжки. Після процедури лікар дасть деякі рекомендації, які допоможуть уникнути побічних ефектів.

Оставить коментарий