Що краще – імпланти або мости

Що краще – імпланти або мости

Кожен випавший зуб вимагає відновлення. Навіть якщо в щелепі відсутній один зуб, щоб залишилися одиниці не зміщувалися в сторону, встановлюють імплант  або міст. Якщо цього не зробити, на зуби доводиться додаткове навантаження, що призводить до розхитування зубів і руйнування.

Замислившись про лікування зубів, важливо розібратися, що краще імплант або міст. Для цього досить визначити переваги і недоліки кожного методу протезування.

Як ставлять міст на зуби: плюси і мінуси

Популярність мостовидних протезів спочатку криється в помірній ціні і швидкого встановлення. Зубний міст встановлюється за пару тижнів.

Міст складається з коронки, яка виступає імітацією втраченого зуба. Коронка зафіксована на зубах, розташованих по сусідству. Їх називають опорними.

Тобто, вибираючи, міст зубної або імплант, слід розуміти, що сучасне лікування зубів в першому випадку передбачає обточування зубних одиниць.

Мости можуть виготовлятися з декількох видів матеріалу. Який зразок вибрати, лікар вирішує спільно з пацієнтом. Мають значення клінічний випадок, прикус і фінансові можливості хворого. Якщо пацієнт акуратно ставиться до нової усмішці і належним чином доглядає за зубним рядом, штучне виріб прослужить 5-10 років.

До плюсів мостовидного протезування лікарі відносять:

 • швидке відновлення до 4 зубів;
 • не потрібно звикати, по завершенні процедури у роті відсутня дискомфорт;
 • пацієнту відразу дозволяється давати на міст навантаження;
 • не порушується дикція;
 • зубний ряд виглядає естетично.

У список мінусів протезування мостом відносять:

 • періодичну заміну вироби, необхідну через природної рухливості зубних одиниць і
 • расцементіровка конструкції, яка проявить себе з часом;
 • високе навантаження припадає на опорні зуби;
 • кісткова тканина в щелепи там, де раніше був зуб, атрофується.

Чи можна ставити мости на імпланти? Так, адже таким чином вдається не завантажувати сусідні одиниці, уникнути появи дефектів. Міст кріпиться на двох і більше імплантатах.

Якщо з одного боку знаходиться імплант, а з іншого живий зуб, може бути різний рівень фіксації в кістки. Через це опори розхитуються. Незабаром можна втратити здоровий опорний зуб. Тому така методика не рекомендується.

Імпланти зубів: недоліки та переваги

Іплант являє собою міцний стрижень, зроблений з титанового матеріалу. Якщо установка імпланта проведена вірно, його вистачає на все життя. Але на скільки ставлять імпланти зубів, також залежить від ступеня зношування коронки. Її потрібно міняти кожні 10-15 років.

Переваги установки імплантів:

 • відсутність впливу на сусідні здорові зуби;
 • виключена атрофія кісткової тканини;
 • конструкція розміщується в щелепної кістки та попереджає зміна розташування зубних одиниць.

Мінуси протезування імплантів:

 • тривалий термін приживлення;
 • висока ціна;
 • можуть з’явитися післяопераційні ускладнення, особливо у літніх людей або при наявності серйозних хронічних захворювань.                  Визначальними факторами щоб уникнути ускладнень є кваліфікація стоматолога і ретельно проведена попередня діагностика, подальший догляд за рекомендаціями лікаря.

Можна довго міркувати про зубні імплантати за і проти, але це єдина технологія повноцінного відновлення навіть декількох зубів. Буває так, що операцію проводять відразу після видалення зубного одиниці. Така процедура носить назву одномоментної імплантації.

Чим можна замінити імплантацію зубів

При відновленні зубного ряду потрібно враховувати протипоказання, при яких від імплантів доведеться відмовитися.

Протипоказаннями є такі захворювання

 1. злоякісні пухлини;
 2. туберкульоз;
 3. погана згортання крові;
 4. психоневроз;
 5. хронічні хвороби ротової порожнини;
 6. порушена робота ендокринної та імунної систем.

З обережністю до проведення протезування за допомогою імплантів слід ставитися при таких показаннях:

 1. карієс;
 2. запалення різного роду;
 3. вагітність і період грудного вигодовування;
 4. неправильний розвиток щелепи.

Якщо постійне протезування проводити не можна, можна вибрати більш щадний метод – установку знімних протезів. Акрилові – самі бюджетні і важкі конструкції, з поганою фіксацією. Тому краще замовити виріб з нейлону – легкого матеріалу з хорошими показниками гігієни ротової порожнини. Пародонтоз є прямим показанням для використання бюгельних протезів.

Оставить коментарий